Perkuse - noty, školy, DVD

Dodací doba titulů na skladě je 2-5 dní. Titulů na objednávku 3 týdny.

  Indický rytmický systém
 

Kniha Indický rytmický systém: Zdroj inspirace západních skladatelů je vlastně učebnice hry na perkuse v indickém stylu. Autor Tomáš Reindl vysvětluje na mnoha ukázkách v notách a pomocí typického způsobu slabikování jak hrát typické indické rytmy. Navíc si ovšem s knihou v ruce můžete mnoho ukázek najít i jako MP3 nahrávky a video ukázky na YouTube! Kniha obsahuje kromě notových zápisů také fotky jak se na perkuse odlišují způsoby úderů prsty. Kniha A5, 124 stran.

259 Kč Na objednávku
     
  Afro-kubánská hudba
 

Afro-kubánská hudba aneb mnoho příchutí salsy. Historie, instrumentář, rytmy, škola hry na perkuse. Claves, maracas, güiro, bongos, campana, timbales, congas, shekere, tres. Rytmy: danzón, rumba guaguancó, son cubano, bolero, mambo, cha-cha-chá. Autor: Petr Smetáček. Audio ukázky jsou k dispozici na webu autora. Kniha A4, 80 stran, noty, mnoho fotek.

299 Kč Na objednávku
     
  Quick Guide To Playing The Doumbek DVD
 

Škola hry na doumbek pro začátečníky. Populární nástroj středního východu doumbek - naučíte se základy hry na doumbek, správnou techniku hry, údery Dun, Ta, Ka a slap úhozy. Následují cvičení na rozvoj přesnosti. Dále DVD škola na doumbek obsahuje rozhovory a vystoupení dvou hráčů. Délka 55 minut, anglicky.

680 Kč Na objednávku
     
  Djembe Solos +2CD
 

Séga Sidibé je jeden z posledních mistrů mailan djembe tradition. V této knize prezentuje velké množství rytmů, sólových frází, variací, rolls, chauffes od  typických rytmů Suku, Denba foll, Dansa. Rytmy jsou zapsané v normální notaci i jako zjednodušený zápis. Na přiložených dvou audio CD je velká většina z těchto rytmů nahraná, včetně play-along rytmů v pomalém, středním a rychlém tempu. Kniha A4, 64 stran, anglicky.

690 Kč Na skladě
     
  Getting Started On Cajon - škola na cajon DVD
 

Škola hry na cajon pro začátečníky. Autor Michael Wimberly vysvětluje názorně správnou hru na cajon, základní údery, bass snare a slap údery. Naučíte se rytmy tradiční i moderní: Guaguanco (Cuba), Samba (Brazil), Merengue (Dominican Republic), Ganza (Africa), rock, hip-hop, funk a další. Anglicky, délka DVD 40 minut.

399 Kč Na skladě
     
  First Lessons: Cajon +CD
 

Škola hry na cajon pro úplné začátečníky. Pozice rukou, rozdíly ve zvuku, správné postavení, základní rytmy použitelné v různých stylech i v popu a rocku. Všechny ukázky jsou nahrané i na přiloženém audio CD. Kniha A4, anglicky, 32 stran, noty.

299 Kč Na skladě
     
  Bongo Grooves for Beginners DVD
 

Škola hry na bonga pro úplné začátečníky. Alan Dworsky vysvětluje názorně jak držet bonga, základní rytrmy, jak hrát s živou muzikou nebo nahrávkami, všechno uvidíte i ve zpomaleném tempu. Anglicky, délka DVD 58 minut, tisknutelný booklet s nákresy rytmů. 

450 Kč Na skladě
     
  Bongo Drumming: Beyond the Basics +2CD
 

Škola hry na bonga pro pokročilejší perkusisty. Martillo exercises, Changüi, modified Mambo, Hembra-Macho combinations, left-hand slap, jak lze přidat při hře na bonga ještě údery na bell nebo conga, Nengon, Changui, Rock, liché takty (6/8, 5/4), přepis sóla Armando Peraza "Big Noise from Winnetka", doporučená diskografie. Na přiložených 2 CD je 53 nahraných ukázek. Autor: Trevor Salloun. Kniha A4, noty, anglicky, 80 stran.

799 Kč Na objednávku
     
  Anyone Can Play Djembe DVD
 

Škola hry na djembe - naučíte se jak hrát tradiční rytmy: dunun, sangban, kenkeni, kuku, djaa, moribayassa a také současné rytmy. Jak se ladí djembe, jak správně vést úhozy aby vás nebolely ruce, komunikace při hře na djembe (signals/breaks), 26 rytmických partů ve čtyřech polyrytmických aranžích. Autor: Paulo Mattioli. Anglicky, délka 72 minut, tisknutelný PDF booklet s notami.

385 Kč Na skladě
     
  How to Play Djembe +CD
 

Škola hry na djembe. Pomocí číselného a znakového zápisu (bez nutnosti not) a nahrávek z CD se naučíte typy úhozů dlaní i prsty, západoafrické rytmy (Kuku, Djole, Kassa, Madan, Suku, Sunguru Bani, Thiba, Tiriba) v různých variacích, breaks, polyrytmy, hra více djembe společně, jak naladit djembe atd. Autoři: Alan Dworsky & Betsy Sansby. Kniha A4, 94 stran, ilustrace, anglicky.

750 Kč Na objednávku
     
  The Bongo Book
 

Škola hry na bonga. Jak držet bonga, typy úhozů, clave, druhy rytmů, martillo, manoteo, bolero, použití v jazzu, rocku, brazilské (bossa nova, samba) a afrokubánské hudbě (afro, danzón, mozambique, songo), pa ca, puerto rico, dominican, colombia, martinique, vyhrávky a sóla, cvičení, přizdobování - moose call, pitch technique, bell pattern. Navíc rozhovory s Jack Costanzo, Armando Peraza, José Mangual, Candido Camero. 30 zvukových ukázek ke knize si pak můžete stáhnout z webu vydavatele ve formátu MP3. Kniha A4, noty, anglicky, 64 stran.

499 Kč Na objednávku
     
  Skin It, Tune It, Play It DVD
 

Paulo Mattioli vysvětluje, jak znovu natáhnout blánu na djembe a podobné ruční bubny. Jak opravit nebo kvalitně natáhnout provaz a jak buben znovu naladit do správné výšky. Jak o něj pečovat a udržovat ho, aby vám dlouho vydržel. Anglicky, 90 minut. (běžná cena 499Kč)

199 Kč Na skladě
     
  Art of Arabic Drumming DVD
 

Trevor Salloum vás naučí stěžejní techniky na perkuse středního východu: doumbek, dumbek, arabic tabla, darbuka, derbeki. Ladění, pozice nástrojů, typy úhozů, cvičení, notace, rytmy, cvičení sluchu, sólování. Anglicky, 43 minut. 

499 Kč Na objednávku
     
  Hakim Ludin: Groove Basics on Cajon DVD
 

Škola hry na cajon: základní údery, cvičení, koordinace rukou, pop a rock grooves, zapojení malých ručních perkusí, rhythm'n blues, paradidly, hip-hop, reggae, samba, bossa nova, rumba, flamenco buleria, oriental rhythms a jako bonus několik sól. Anglicky, délka 70 minut.

999 Kč Na objednávku
     
  Hakim Ludin: Modern Percussion - Playing Modern Congas DVD
 

Hakim Ludin vysvětluje hru na konga: základní úhozy, cvičení, dlaň vs. konce prstů, duo Palm Springs, tumbao, koordinace rukou, tumba, rumba, guaguanco, songo, mozambique, conga de comparsa, afro-cuban 6/8, merengue, calypso, pop grooves, hip-hop grooves, inovativní zvuky, atd. Anglicky, 70 minut.

999 Kč Na objednávku
     
  Manolo Badrena's All That Percussion DVD
 

Mnoho světových rytmů na různé perkuse. Brazilské: surdo, pandeiro, tambourim, agogo, caxixi, ganzas, cabasa afoxe, quica, berimbau. Karibské: timables, shekere, maracas, cuban guiro, Puerto Rican guiro, bongo, mambo cowbel, congas, puerto rican panderetas, cajon, uruguays drums piano, repigue, chico. Euro/Asian/African: manjira, kanjira, manjari, riq, san sebastian, tamorra italian tambourine, def, xin jian drum chinese frame drum, kabile drum, adufe algerian square drum, duff, darabukka dounbek, tabula, pakhawaj, dholki, djembe, talking drums, carcabus. Obsahuje také vystoupení s kapelou - 5 skladeb. Manolo Badrena je proslulý spoluprací s Weather Report, Santana, Rolling Stones, Joni Mitchel, Henry Mancini, Spyro Gyra, George Duke, Brecker Brothers a dalšími. Anglicky, 1:36 hod.

695 Kč Na objednávku
     
  Absolute Beginner's Bodhran Tutor +CD
 

Škola hry na bodhrán od Conora Longa. Výběr nástroje a jeho ošetřování, styly hry, držení, hrací pozice, jak číst tabulaturu pro bodhrán, akcenty, reels, jigs, hornpipes, polkas, slip jigs (9/8), slides, doporučená diskografie. Písně: The Ballydesmond Polka, The Dingle Regatta, The Dunmore Lasses, The Harvest Home, The Nine Points Of Roguery, The Sailor's Bonnet, The Swallow's Tail, The Tenpenny Bit. Anglicky, velikost A5, 32 stran.

299 Kč Na objednávku
     
  Le Tabla +CD
 

Škola hry na indická tabla. Rozdělení nástroje podle místa úhozu, způsoby úhozy prsty pro jiný zvuk, typické rytmické fráze, slabikové názvy pro rytmy, cvičení, doprovody, skladby. Obsahuje mnoho fotek a nákresů, na přiloženém CD je 89 ukázek. Autoři: Sandip Banerjee a Daniel Schell. Kniha A4, noty, číselné a slabikové zápisy, kniha je psaná francouzsky!, 47 stran.

499 Kč Na objednávku
     
  Authentic Bongo Rhythms
 

Typy úhozů, latinoamerické rytmy pro bonga, joropo, tumbao, paso doble, tango, beguine, samba, baion, guajira, conga, calypso, afro-cuban, afro 6/8, ňaňigo, guaracha, rumba, cuban bolero, bolero-rumba, spanish bolero, merengue, mambo, single mambo, double mambo, cha cha cha, son, montuno. Noty, anglicky, 32 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Community Drumming For Health And Happiness DVD
 

První část (60 minut) je vysvětlována hra na conga a další perkuse, jak hrát relaxovaně a dosáhnout pěkné zvuky a rytmy, naslouchání skupině a nalezení groovu. Druhá část (23 minut) uplatňuje tyto rytmy při skupinové hře mezi 50 lidmi v komunitním "drum circle". Autor Jim Greiner je uznávaný kalifornský perkusista a drum circle leader. Vede lekce pro team-building ve firmách a různých komunitách. Anglicky, 83 minut.

650 Kč Na objednávku
     
  Steafan Hannigan: The Bodhran DVD
 

Naučte se hrát na tradiční irský nástroj Bodhrán. Výběr nástroje a paliček, správné úhozy, základy reels a jigs, hornpipes, marches, slip jigs, polkas. Obsahuje také 20 minut muziky s celou irskou kapelou s nebo bez bodhránu, takže si můžete zahrát s kapelou. Autor Hannigan spolupracoval např. s Björk, Depeche Mode, The Band of Hope, James Keelaghan. Anglicky, 61 minut.

550 Kč Na objednávku
     
  Poncho Sanchez: Fundamentals Of Latin Music For The Rhythm Section DVD
 

Poncho Sanchez vysvětluje se svým Latin Jazz Bandem jak hrát na konga, bonga, timbales, basu a piano rytmy: Mambo, Chachacha, Merengue and Afro Cuban music. Anglicky, 53 minut. 

750 Kč Na objednávku
     
  Hakim Ludin: Modern Rhythms On Bongos DVD
 

Skvělý perkusionista Hakim Ludin vás naučí a předvede: solo "Santana in Kabul", základní údery, inovanitní groovy, solo "Carmen's last dance", clave, 9 cvičení, 8 zahřívaček, solo "For Guruji", martillo basic pattern, martillo riffs, martillo in pop, martillo in hip-hop, martillo with clave, martillo in 6/8 and Five, solo "make Five", bolero, calypso, changüi, merengue, 6/8 patterns, solo "Calling Havanna", inovativní groovy (7), solo "Laila", solo on minibongo, solo on woodbongo, solo "Jamming at Long Beach". Anglické a německé titulky, 70 minut.

999 Kč Na objednávku
     
  Beyond The Secret Hand +CD
 

Průvodce pro perkusisty nejen na konga. Cvičení na levou+pravou ruku + clave, rudimenty na rozvíjení nezávislosti, flam paradiddle, double flam paradiddle, etudy pro perkuse (-obecně) a clave, afro-karibské rytmy: guaguanco, comparsa, songo, bomba sica, bomba holandes, plena, orisa, afro-rican 6/8, mozambique, rumba columbia, pilon, abakua, yambu, cumbia, merengue, merengue a lo maco, tumbao. Noty, 40 stran, anglicky.

450 Kč Na skladě
     
  Škola hry na perkuse - Miloš Vacík +DVD
 

Škola hry na perkuse - afro-kubánské a africké nástroje. Rytmy, ladění a správné držení nástrojů, techniky hry. Claves, maracas, konga, bongo, campana, quiro, timbales (cha-cha, salsa, cascara, guaguanco), djembe, shekeire, agogo zvonky, mluvící buben - talking drum. Miloš Vacík hraje nebo hrál např. s Tam-Tam Orchestra, Sluneční orchestr, Šum svistu. Kniha A4, noty, fotky, 71 stran. Škola hry na perkuse navíc obsahuje i přiložené DVD.

199 Kč Na skladě
     
  Giovanni Hidalgo: Conga Virtuoso DVD
 

Legendární hráč na konga vysvětluje latinské rytmy, techniky a improvizaci. Rudimenty, pokročilé techniky, cvičení, singles, doubles, ruffs a kombinace. Jako spoluhráči nejen na perkuse vystupují Changuito, Igmancio Berroa, Ray Romero, Eric Figueroa, John Benitez, Danilo Pérez, David Sánchez. Anglicky, španělsky, 90 minut.

890 Kč Na objednávku
     
  Have Fun Playing Djembe DVD
 

Instruktážní DVD pro úplné začátečníky, které vás naučí hrát na Djembe. Jak držet rytmus, jak tvořit tóny a základní rytmy. Různé způsoby úhozů a zvuků od různých kultur. Autor Brad Dutz hrál např. s Alanis Morissette, Twisted Angel. Bonusy: interaktivní perkuse z celého světa, fanga rytmus, hra o rám, upoutávky. Anglicky, 60 minut.

650 Kč Na objednávku
     
  Have Fun Playing Bongos DVD
 

Stejná škola zaměřená na bonga (to jsou ty dva malé spojené bubínky, při hře držené mezi koleny). Bonusy: interaktivní perkuse z celého světa, fanga rytmus, hra o rám, upoutávky. Anglicky, 60 minut. 

650 Kč Na objednávku
     
  Have Fun Playing Congas DVD
 

Stejná škola na konga. Bonusy: interaktivní perkuse z celého světa, fanga rytmus, hra o rám, upoutávky. Anglicky, 60 minut. 

650 Kč Na objednávku
     
  Supernatural Rhythm and Grooves DVD+CD
 

Perkusisti od Santany Raul Rekow a Karl Perazzo ukazují a podrobně vysvětlují na skladbách Carlose Santany, jak aplikovali tradiční afrokubánské rytmy do současné hudby. Vše ukazují s kapelou; hostuje zde také Horacio Hernandez na bicí. S přiloženým CD si můžete skladby také zahrát. Bonusy: rozhovor s C.Santanou, fotogalerie. Anglicky, 90 minut.

999 Kč Na objednávku
     
  Poncho Sanchez: Conga Cookbook +CD
 

Rozviňte svoji hru na konga s afrokubánskými rytmy od mistra perkusí. Notace, typy úhozů, paterny, cvičení, chachacha, mambo, 6/8 rytmy, merengue, sólování, doporučené nahrávky, historie konga. Kniha A4, noty, fotky, anglicky, 52 stran.

550 Kč Na skladě
     
  Basic Afro-Cuban Rhythms DVD
 

Instruktážní DVD, ve kterém vás Ricardo Monzón zasvětí do žhavých afro-kubánských rytmů na conga, bonga, timbale, clave, guiro a bicí soupravu. R. Monzón je perkusista a profesor na Berklee College of Music; hrál a nahrával s Aretha Franklin, Walter Beasley, Didi Stewart, Boston Pops and Greg Hopkins Big Band a také na několika filmových soundtracích. Anglicky.

690 Kč Na objednávku
     
  Contemporary Percussionist DVD
 

Glen Caruba vysvětluje hru na conga, bonga, djembe, timbales a další perkuse v moderním pojetí různých stylů. Uvidíte také práci při nahrávání perkusí ve studiu a navíc vystoupení latinjazzové kapely s perkusemi. Anglicky, 60 minut.

650 Kč Na objednávku
     
  Djembefola +CD
 

Perkusisté se v této škole od Daniela Gentona naučí jak základy hry na djembe, tak také jednoduché aranže pro malou skupinu perkusistů, mnoho afrických rytmů jako Bara, Mane, Yokui, Tiriba, Djagbe, Soli, Cinthe, několik současných rytmů, doporučenou diskografii a úvod do sólování. Noty, anglicky, 64 stran.

490 Kč Na objednávku
     Copyright © 2002-2018 Ctirad Oráč Ackermann, Noty-video.cz: noty e-shop zpěvníky DVD