Akustická kytara: noty, školy

(bluegrass, folk, blues, klasika, flamenco, celtic...)

Novinky:

 

  Zabrnkejte si hity klasiky Kytara sólo
 

Zabrnkejte si hity klasiky je publikace, ve které se nachází 21 velmi známých a oblíbených skladeb klasické hudby, které ale obvykle nebývají v notách pro kytaru. Skladby jsou zaranžované pro klasickou kytaru, zapsané v notách i tabulatuře a přizpůsobené i pro mírně pokročilé kytaristy nebo zručné začátečníky. Seznam skladeb se zobrazí po kliknutí na název. Kniha A4, 48 stran, noty, tabulatura.

199 Kč Na skladě
     
  Milan Tesař, Miloslav Nosek: Signatures 2.díl
 

2. díl alba české legendy klasické kytary Milana Tesaře. Noty obsahují 15 skladeb. Kniha A4, 30 stran, noty.

279 Kč Na objednávku
     
  Metal Classics for Fingerstyle Guitar +audio online
 

Známé metalové písně pro vybrnkávanou akustickou nebo klasickou kytaru. Fingerstyle znamená hra melodie, akordů i basu současně. Po zakoupení si můžete stáhnout i nahrávky všech skladeb: Aces High (Iron Maiden), Bark at the Moon (Ozzy Osbourne), Electric Eye (Judas Priest), Flying High Again (Ozzy Osbourne), The Hellion (Judas Priest), Mr. Scary (Dokken), Nothing Else Matters (Metallica), Rainbow in the Dark (Dio), Tears Are Falling (Kiss). Kniha A4, noty, tabulatura, 48 stran.

579 Kč Na objednávku
     
  Kytarová škola pro mírně pokročilé +CD
 

Kytarová škola - naučíte se 98 způsobů vybrnkávání i doprovodů ve stylu: Jaromír Nohavica, Tomáš Klus, Brontosauři, Nezmaři, Žalman, Pavlína Jíšová, František Nedvěd, Spirituál kvintet, Kamelot, Fleret, Pavel Dobeš, Karel Kryl, Olympic, Lucie, Elán, Janek Ledecký atd. Dále: Basové přechody mezi akordy. Rychlé střídání akordů. Nové zajímavé akordy. Jednoduché vyhrávky. Není nutná znalost not, ukázky jsou zapsané v jednoduché tabulatuře a všechny nahrané rychle i pomalu na přiloženém CD. Autor: Ctirad Oráč. Kniha A5, 70 stran, noty, tabulatura. (ukázky se zobrazí po kliknutí na název Kytarová škola) 

1 490 Kč Na skladě
     
  Škola hry na kytaru +DVD
 

Škola hry na kytaru. Akustická doprovodná kytara nejen pro začátečníky. Naučíte se, jak hrát na kytaru folkové, trampské a country písničky. Nejpoužívanější akordy na kytaru pro začátečníky a jakých chyb se vyvarovat při jejich držení, jak udržet rytmus, střídání akordů, barré akord, výběr a držení trsátka atd. Poznáte 25 různých doprovodných rytmů, především hraných trsátkem, ale i vybrnkávaných, ve stylu: Brontosauři (Jan Nedvěd), Kamelot, Miki Ryvola, Redl, Žalman, Samson, Hop trop, Karel Kryl, M. Tučný, Duo Červánek a další. Na dvou známých písních se postupně krok za krokem naučíte, jak hrát doprovody od nejjednoduššího pro úplné začátečníky, přes mírně složitější až k plnohodnotným folkovým rytmům. Na přiloženém DVD Škola hry na kytaru je vše podrobně vysvětlováno, zahráno pomalu i rychle, natáčeno třemi kamerami, takže uvidíte zblízka, jak se co přesně hraje, jaký rytmus hraje pravá ruka a co drží levá ruka na hmatníku. Uvidíte také, jak hrát jednoduché blues, akustický rock a rockovou baladu s vyhrávkami i s kapelou! V knížce najdete písničky, ukázky a rytmy v notách a tabulatuře, seznam 241 typických písní k uvedeným rytmům a mnoho dalších rad a tipů. Není nutná znalost not. Autor: Ctirad Oráč. Kniha brožovaná A5, 88 stran. Délka DVD: 51 minut. (běžná cena v obchodech 299Kč)

329 Kč Na skladě
     


Kytara - noty a školy na skladě:

Dodací doba 2-5 dní.

  Classic Rock for Classical Guitar
 

Velmi známé rockové písničky pro klasickou kytaru. 20 sólových skladeb pro klasickou kytaru ve střední náročnosti: Eagles: Hotel California, Joe Cocker: You Are so Beautiful, Queen: Bohemian Rhapsody, Who: Behind Blue Eyes, Kiss: Beth, Blue Oyster Cult: Don't Fear the Reaper, Kansas: Dust in the Wind, Lynyrd Skynyrd: Free Bird, Creedence Clearwater Revival: Have You Ever Seen the Rain?, Animals: The House of the Rising Sun, Beatles: Let It Be, Boston: More than a Feeling, The Moody Blues: Nights in White Satin, David Bowie: Space Odity, Eric Clapton: Tears in Heaven, Jim Croce: Time in a Bottle, The Byrds: Turn! Turn! Turn!, Procol Harum: A Whiter Shade of Pale, Eric Clapton: Wonderful Tonight, James Taylor: You've Got a Freind. Kniha A4, 94 stran, noty, tabulatura.

549 Kč Na skladě
     
  Kytarová první třída +CD
 

Kytarová první třída je učebnice klasické kytary v prvních ročnících ZUŠ. Moderní učebnici charakterizuje kreativní přístup ve všech směrech. Nabízí široký výběr jednoduchých skladbiček či známých písniček a cvičení, která jsou zaměřena na řešení jednotlivých technických problémů, ale nejsou samoúčelná. Nenásilnému rozvíjení technických dovedností žáka pomáhá logické řazení výukového materiálu se stoupající náročností na hráčské dovednosti malého kytaristy. Učebnice je doplněna audio CD s nahrávkou 28 sólových skladbiček pro malého kytaristu a 20 skladbiček pro kytarové duo. Kniha A4, 128 stran.

389 Kč Na skladě
     
  Kytarová extra třída +CD
 

Kytarová extra třída - 2. díl oblíbené učebnice hry na klasickou kytaru pro děti. Moderně zpracovaná a bohatě ilustrovaná publikace pro pokročilejší žáky. Kreativní přístup ke složitějším kytarovým technikám, tanečním rytmům a rozvoji hudebního cítění. Zapojení pedagoga, ale i spolužáků do výuky. Kolem 60 původních skladeb autorky a 45 kompozic klasiků kytary. Doplněno audio CD s nahrávkou 23 skladeb pro sólovou kytaru a kytarové duo. Kniha A4, 146 stran.

399 Kč Na skladě
     
  Milan Tesař, Miroslav Nosek: Signatures 1
 

Kytarové album známých kytaristů Milana Tesaře a Miroslava Noska. Nápadité, procítěné skladby vhodné jako přednesové pro 2. stupeň ZUŠ. Obsahuje i tři kytarová dueta. Noty obsahují i prstoklady. Nahrávky všech 27 skladeb si můžete poté navíc stáhnout ve formátu MP3 z webu vydavatele. Kniha A4, noty, 46 stran.

289 Kč Na objednávku
     
  Travis Picking +audio online
 

Škola hry - jak vybrkávat na kytaru. Typický folkový způsob vybrnkávání, kdy palec hraje střídavě basové struny a ostatní prsty vybrnkávají akordy nebo i melodii. Kromě zakladatele Merla Travise tento styl proslavil i Chet Atkins nebo třeba Simon and Garfunkel. Postupně se naučíte přidávat i vyhrávky a ozdoby. Všech 99 ukázek a skladeb najdete i na MP3 nahrávkách, které si pak stáhnete z webu vydavatele. Autor: Andrew Dubrock. Kniha A4, 72 stran, anglicky, noty, tabulatura.

499 Kč Na skladě
     
  Jiří Jirmal: Suite Azure
 

Skladby Jiřího Jirmala pro kytaru: Canción, Danza, Bossa, Espaňoleta, Tango. Noty, 16 stran.

165 Kč Na skladě
     
  Milan Tesař: Špalíček
 

Skladby pro kytaru Milana Tesaře: Špalíček, Jarmark (pro dvě kytary), Píseň pro Eugenii (pro dvě kytary). Noty, 17 stran.

39 Kč Na skladě
     
  Milan Tesař: S kytarou napříč žánry +CD
 

Škola hry na kytaru určená spíše pokročilejším kytaristům je zaměřena na prstovou techniku, vybrnkávání a směs stylů od klasiky, přes swing, ragtime, latinu až k nové akustické hudbě. Na přiloženém CD je nahraných 31 skladeb. Cvičení na jednotlivých strunách, hra prsty, hra palcem, doprovodná hra, dueta, stupnice a kadence, aiolská, harmonická, melodická. V notách je mnoho desítek skladeb: lidové, evegreeny, klasická hudba, skladby Milana Tesaře. Kniha A4, 156 stran, noty bez tabulatury. 

379 Kč Na skladě
     
  Easy Guitar Play-Along: Ultimate Acoustic +CD
 

Naučíte se 8 známých akustických písní na kytaru a pak si je zahrajete s kapelou na CD. Against The Wind [Bob Seger] [Silver Bullet Band], Babe, I'm Gonna Leave You [Led Zeppelin], Come Monday [Jimmy Buffett], Free Fallin' [Tom Petty], Give A Little Bit [Supertramp], Have You Ever Seen The Rain? [Creedence Clearwater Revival], New Kid In Town [Eagles], We Can Work It Out [Beatles]. Kniha A4, 56 stran, noty, tabulatura, texty, akordové značky.

359 Kč Na skladě
     
  Eduard Ingriš: Veselé učení na kytaru 2. díl
 

Pokračování školy hry na kytaru Eduarda Ingriše, kterou poprvé vydal v roce 1939. Naučíte se za pomoci lidových písní mnoho nových akordů i způsobů jak je hrát, obraty akordů atd. Obsahuje také původní kresby s trampskou tématikou. Kniha velikosti 13x16 cm, 180 stran.

159 Kč Na skladě
     
  Sólová akustická kytara v českých bluegrassových a country hitech +DVD
 

Ondra Kozák zaranžoval známé písničky jako sóla v bluegrassovém stylu. Některá jsou jednodušší, většina je pro zkušenější kytaristy. Na DVD jsou všechny ukázané rychle i pomalu. Báječná ženská, Rovnou tady rovnou, Panenka, Ó Zuzano, Když náš táta hrál, Blues Folsomské věznice, Toulám se toulám, Veď mě dál cesto má, Tak já jdu dál, Zatracenej život, Červená řeka, Tisíc mil, Tunel jménem čas, Foggy Mountain Breakdown, Jesse James, Zátoka, Red Hair Boy, Foam on the Water. Kniha A4, noty, tabulatura, 36 stran, délka DVD 66 minut.

299 Kč Na skladě
     
  Eduard Ingriš: Veselé učení na kytaru
 

Reedice školy na kytaru, kterou autor mj. slavné Niagary vydal v roce 1939. Na známách lidových písních vysvětluje pro úplné začátečníky jednoduché akordy, jejich střídání a špetku teorie bez použití not. Doplněno dobovými trampskými ilustracemi. S předmluvou Kapitána Kida a Niny Ingriš. 13x16 cm, 60 stran.

99 Kč Na skladě
     
  Easy Flamenco Solos
 

Noty vpravující začátečníky do hry flamenca na kytaru. Nejprve se procvičíte v 8 jednoduchých etudách na vybrnkávání. Potom se naučíte 7 jednodušších flamenco skladeb. Po zakoupení si můžete všechny nahrávky stáhnout z webu vydavatele v MP3. Noty, tabulatura, 32 stran.

449 Kč Na skladě
     
  Trampská kytara 2. - Učebnice vybrnkávání
 

Druhý díl Trampské kytary je věnován výuce vybrnkávání pro začátečníky. Bas + akord, střídavý bas, třídobý rytmus, pohyb basu, úvod písně, country doprovod, rozklady, tříprsté pikování, čtyřprsté pikování, atd. Neobsahuje noty ani tabulaturu, škola používá neobvyklý zápis v kombinaci: čísla strun, prsty (p-i-m-a) a slabik rovnou z ukázkových písní. Kniha A4, 60 stran.

129 Kč Na skladě
     
  Michal Hromek: Ostrovní dueta
 

Tematický materiál předkládané pětice skladeb s názvem Ostrovní dueta tvoří lidové písně z Anglie, Skotska a Irska, které autor dotváří nejrůznějšími způsoby. Dueta jsou určena pro dvě klasické kytary; nabízí se tu i možnost použití kovových strun u jednoho či obou nástrojů. Skladby jsou vhodné pro hráče na úrovni druhého stupně základních uměleckých škol. Wild Mountain Thyme, The Courragh of Kildare, The Drowned Lover, My Bonny Bonny Boy, Once I Had A Sweetheart and Blarney Pilgrim. Noty, 32 stran.

249 Kč Na skladě
     
  Nejkrásnější české a moravské koledy kytara
 

Vánoční koledy kytara noty. Sólo kytara pro začátečníky. Jednoduché úpravy 26 koled pro klasickou/akustickou kytaru vč. Tichá noc, svatá noc, Štědrej večer nastal, Já bych rád k Betlému, Dej Bůh štěstí tomu domu, Chtíc aby spal, Jak jsi krásné neviňátko, My tři králové, Narodil se Kristus Pán, Nesem vám noviny, Pásli ovce valaši, Půjdem spolu do Betléma, Byla cesta byla ušlapaná. Kniha A4, noty, 28 stran.

150 Kč Na skladě
     
  Beyond Basics: Acoustic Blues Guitar +CD
 

Akustická doprovodná i sólová kytara v blues. Trsátkové i fingerpicking techniky. Blues v E, A, C. Rytmus, vyhrávky u akordové hry, basové vyhrávky, přechodu mezi akordy, Jimmy Reed blues s tlumením, zakončení, bluesové licky, akordové inverze v sólování, chromatika, dvojzvuky, fingerstyle blues - vybrnkávání, Muddy Waters blues. Všechny ukázky a skladby jsou samozřejmě i na CD. Autor Keith Wyatt. Noty, tabulatura, anglicky, 63 stran.

495 Kč Na skladě
     
  První krůčky s kytarou +CD
 

Jednoduchá country kytara pro malé začátečníky. Naučíte se hrát na kytaru od úplných začátků, vysvětlované písničky jsou i na CD. Vybírání kytary, ladění, první akordy na prvních písničkách (Texaská stezka, Šly panenky silnicí, Červená řeka, Tisíc mil...), hra s trsátkem, obměny doprovodu, hra na basových strunách, tabulatura, rozložené akordy, kapodastr, změna tóniny písně atd. Autor Martin Žák. Noty, tabulatura, 87 stran.

299 Kč Na skladě
     
  Na kytaru bez not
 

Encyklopedie akordů. Knížečka snad se všemi akordy, které kdy budete potřebovat. Vč. maj7, mi75b, 9#, 6/9, 13 atd. Všechny typy jsou uvedeny ve všech tóninách (C, D, E, F...) a s doporučenými prstoklady. V češtině, 32 stran, formát zmenšená A5. Obsahuje také transpoziční pravítko.

149 Kč Na skladě
     
  Toulavá country kytara
 

Jiří Macek napsal učebnici pro začínající kytaristy ve stylu folk, country a trampské kytary. Naučíte se akordový a tabulaturový zápis, mnoho rytmů, včetně střídavého basu, vyhrávek, vybrnkávání na 26 písních vč. Rodné údolí, Na osadě hráli, Až ztichnou bílé skály. Také obsahuje základy hry na basu, banjo, mandolínu, harmoniku, jak sladit vícehlasy atd. Noty, tabulatura, texty, akordy, obrázky, A4 brožovaná, 140 stran.

189 Kč Na skladě
     
  Trampská kytara (Petr Jánský)
 

Učebnice pro začátečníky vás naučí ladění kytary, hmaty akordů, střídání akordů, rytmy úhozů, tlumení a přízvuk, barre, transponování a ukázky písniček. Vhodné jako učebnice ke zpěvníkům Já, písnička. Kniha A4, 60 stran.

129 Kč Na skladě
     
  Doprovodná kytara (Jiří Macek)
 

Doprovodná kytara je škola hry pro začátečníky, kteří si chtějí zazpívat s kytarou ve stylech folk, trampské písně, lidové, country apod. Ladění, první akordy na českých lidovkách, tříčtvrteční rytmus, složitější akordy, hraní melodie. To vše např. na Rodné údolí, Panenka, Míle a míle, Tři čuníci, Tři kříže, Když mě brali za vojáka, Jarní kurýr, Zlatokop Tom. Kniha A4, noty, tabulatura, fotky, 60 stran.

139 Kč Na skladě
     
  Robert Johnson: Guitar Signature Licks +CD
 

Stěžejní části 15 skladeb krále starého Delta blues. Obsahuje např. Come On in My Kitchen, Cross Road Blues, I Believe I'll Dust My Broom, Kind Hearted Woman Blues, Ramblin´ On My Mind, Sweet Home Chicago, Love in Vain Blues, Walkin' Blues. Časté použití "slide". Uspořádal Dave Rubin. Anglicky, noty, tabulatura, 62 stran. (běžná cena 580Kč)

450 Kč Na skladě
     
  Kytarová škola (Vítek Zámečník) +CD
 

Kytarová škola. Novinka v oblasti výuky klasické kytary. Škola hry mladého zkušeného pedagoga učí v moderním pojetí, přitažlivou formou pro děti i dospělé samouky. Je určena pro 1. až 4 ročník výuky, má dobře čitelné noty, instruktážní fotografie, obrázky. 272 cvičení - od Carulliho a Bacha přes lidovky až třeba po "Červená se line záře". Noty, 160 stran.

279 Kč Na skladě
     
  Štěpán Rak: Skladby pro kytaru
 

Obsah: Variace na téma Jaromíra Klempíře, Chimérická předehra, Toccata, Suita. Noty, 24 stran.

135 Kč Na skladě
     
  Jiří Jirmal: Škola hry na kytaru pro začátečníky
 

Oblíbená učebnice klasické kytary, vhodná především pro Základní umělecké školy. Autor: Jiří Jirmal. Kniha A4, 115 stran, noty, fotky.

229 Kč Na skladě
     
  Beyond Basics: Fingerstyle Guitar +CD
 

Naučte se prstovou vybrnkávací techniku pro folk, blues a ragtime. Basové doprovázení, dvojzvuky, travis picking, zajímavé postupy ve vyšších polohách, zapojení flažoletů a další. 67 ukázek a 7 skladeb také na CD. Kniha A4, noty, anglicky, 56 stran.

495 Kč Na skladě
     


Kytara - noty a školy na objednávku:

Dodací doba 3 týdny.

  Play Like A Legend: Doc Watson +CD
 

Tato kniha obsahuje 43 skladeb a sól známeho bluegrassového kytaristy Doc Watsona. Jeho trsátková technika z něj udělala legendu. Všechny skladby pochází z 60. až 90. let a jsou nahrané i na přiloženém CD. Vše je vysvětlováno i za pomoci cvičení na crosspicking, fill licks, three note patterns, dvojzvuků atd. Autor: Joe Carr. Kniha A4, noty, tabulatura, anglicky. 

770 Kč Na objednávku
     
  Francisco Tárrega: 1. výběr skladeb
 

9 skladeb Francisca Tarregy pro kytaru: Gran Vals, Endecha-Oremus, La Mariposa, Minuetto, El Pobre Valbuena, Danza Mora, La Cartagenera, Estudio Brillante, Sueno. Noty, 25 stran.

89 Kč Na objednávku
     
  Henry Mancini: Pink Guitar +CD
 

Grammy oceněné album nejznámějších akustických sólových kytaristů současnosti, kteří zaranžovali slavné filmové melodie Henryho Manciniho pro kytaru. Každý kytarista hraje jednu skladbu: Pink Panther Theme (Laurence Juber), Moon River (Ed Gerhard), Days of Wine and Roses (David Cullen), It's Easy to Say (Dough Smith), Peter Gunn (Pat Donohue), The Thorn Birds (Al Petteway), The Sweetheart Tree (Mark Hanson), What's Happening (Mike Dowling), Charade (Aaron Stang), Dear Heart (Wayne Johnson), Baby Elephant Walk (William Coulter), Two for the Road (Amrit Sond). Některé skladby jsou hrané na přeladěnou kytaru. Kniha A4, 78 stran, noty, tabulatura.

580 Kč Na objednávku
     
  Acoustic Rock Guitar Basics
 

Škola akustické rockové kytary vysvětluje na jednoduchých písních: akordy sus a add, střídání akordů, otevřené akordy ve vyšších polohách (s prázdnými strunami) na ozvláštnění hry, přidání vyhrávek a vybrnkávání do hry, střídavý bas při vybrnkávání prsty, perkusivní úhozy do zatlumených strun, častá otevřená ladění, vyhrávky při vybrnkávání, základy sólování v pentatonice. Všech 98 ukázek je možné si pak stáhnout v MP3. Autor: Andrew DuBrock, edice Acoustic Guitar Private Lessons. Kniha A4, anglicky, noty, tabulatura, 82 stran.

580 Kč Na objednávku
     
  Master Anthology of Blues Guitar Solos 1. +audio online
 

43 bluesových skladeb od významných amerických akustických kytaristů současnosti. Fingerpickingové skladby jsou určené pokročilým hráčům, obsahují vyhrávky, skluzy, kráčející basy, flažolety apod. Všechny si potom můžete stáhnout nahrané ve formátu MP3 z webu vydavatele. Stefan Grossman, Franco Morone, Fred Sokolow, Tim Sparks, John Zaradin, Duck Backer, Ben Bolt, Dix Bruce, Jim Ferguson, Tommy Flint, Muriel Anderson, John Griggs, Bucky Pizzarelli, Vincent Sadovsky, Martin Simpson, Jay Umble, Paul Yandell a další (každý hraje jednu skladbu). Kniha A4, noty, tabulatura, 230 stran.

1 499 Kč Na objednávku
     
  Easy Guitar Play-Along: Acoustic Top Hits +CD
 

Naučíte se 8 známých akustických písní na kytaru a pak si je zahrajete s kapelou na CD. 21 Guns [Green Day], About A Girl [Nirvana], I'm Yours [Jason Mraz], The Lazy Song [Bruno Mars], The Scientist [Coldplay], Upside Down [Jack Johnson], What I Got [Sublime], Wonderwall [Oasis]. Kniha A4, 64 stran, noty, tabulatura, texty, akordové značky.

429 Kč Na objednávku
     
  Anthology of O'Carolan Music for Fingerstyle Guitar
 

45 melodií irského barda O'Carolana zaranžovaných kytaristy Dave Evans, Davey Graham, El McMeen, Duck Baker a dalšími. Kniha A4, noty, tabulatura, 160 stran. Audio nahrávky skladeb je pak možné si stáhnout v MP3.

499 Kč Na objednávku
     
  Laurence Juber plays Lennon & McCartney +CD
 

15 písní Beatles v krásných aranžích pro sólovou fingerpicking (vybrnkávanou) kytaru určenou pokročilým kytaristům, kteří zvládají hru melodie v kombinaci s vybrnkáváním, basy, vyhrávkami atp. Včetně Blackbird a Michelle. Laurence Juber je dvojnásobný držitel Grammy a na přiloženém CD najdete všechny instrumentálky jím nahrané. Kniha A4, noty, tabulatura, 72 stran.

650 Kč Na objednávku
     
  Guitar Play-Along: Bluegrass +CD
 

Naučte se 8 známých bluegrassových skladeb a písní a pak je hrejte s kapelou na CD, kde jsou i plné verze s kytarou. Duelin' Banjos, Foggy Mountain Breakdown [Earl Scruggs], Gold Rush [Bill Monroe], I Am A Man Of Constant Sorrow [Carter Stanley, z filmu O Brother Where Art Thou?], Nine Pound Hammer [Merle Travis], Orange Blossom Special, Rocky Top, Wildwood Flower [Carter]. Noty, tabulatura, 62 stran.

499 Kč Na objednávku
     
  The Beatles for Acoustic Guitar
 

Noty Beatles pro kytaru - 25 písní pro akustickou kytaru (+ zpěv) v notách i tabulatuře, autenticky přepsaných podle jejich nahrávek. Across The Universe, Act Naturally, And I Love Her, Blackbird, Can't Buy Me Love, Continuing Story Of Bungalow Bill, For You Blue, Girl, Help!, I Should Have Known Better, I Will, If I Fell, I'm Looking Through You, I've Just Seen A Face, Michelle, Mother Natures Son, Norwegian Wood (This Bird Has Flown), Nowhere Man, Rocky Raccoon, Things We Said Today, Two Of Us, We Can Work It Out, While My Guitar Gently Weeps, Yesterday, You've Got To Hide Your Love Away. Noty, tabulatura, 80 stran.

580 Kč Na objednávku
     
  Abba Gold: Greatest Hits - Classical Guitar
 

19 nejznámějších hitů skupiny Abba zaranžovaných pro klasickou kytaru. Melodii i doprovod hraje jedna kytara, převážně vybrnkávaná, za použití dvojzvuků, trojzvuků nad basovými doprovody, hry i ve vyšších polohách a podobně. Včetně Dancing Queen, Take A Chance On Me, Mamma Mia, Super Trouper, Money Money Money, Waterloo, Gimme! Gimme! Gimme!, I Have A Dream. Noty, tabulatura, 88 stran.

650 Kč Na objednávku
     
  Flatpicking Up the Neck +CD
 

Sólová hra s trsátkem po celém hmatníku v bluegrassu, keltské a další hudbě. Vizualizace stupunic a akordů, používání arpeggií, jak se pohybovat vzhůru po hmatníku v sólech, používání skluzů, odtrhů, zapojení prázdné struny při hře ve vyšší poloze, přeskakování strun, obraty akordů, přechody mezi hmaty stupnic. Vše na ukázkách i celých skladbách: The Girl I Left Behind, Billy in the Low Ground, The Arkansas Traveler, The Flowers of Edinburgh, Bill Cheatham, The Cuckoo's Nest, Over the Waterfall. Všechny ukázky i na CD. Noty, tabulatura, anglicky, 55 stran.

495 Kč Na objednávku
     
  Mel Bay's Flatpicking Guitar +CD
 

23 skladeb pro sólovou kytaru hranou trsátkem: Arkansas Traveler, Bile Them Cabbage Down, Bluegrass Pickin', Bully Of The Town, Bury Me Beneath The Willow, Cripple Creek, Devil's Dream, Fire On The Mountain, Fisher's Hornpipe, Flop Eared Mule, Irish Washerwoman, Listen To The Mockinbird, Little Liza Jane, Lowground Hoe-Down, Old Aunt Kitty, Old Joe Clark, Rocking The Pick, Sailor's Hornpipe, Soldier's Joy, The Green River Waltz, The Letter Edged In Black, Turkey In The Straw, Wildwood Flower. Všechny jsou i na CD. Autor: Tommy Flint. Noty, tabulatura, 32 stran.

345 Kč Na objednávku
     
  Bach Inventions for Guitar Duet +2CD
 

15 známých dvojhlasých invencí JS Bacha v úpravě pro dvě kytary. Přiložená dvě CD obsahují jak verze duet, tak i separované nahrávky jednotlivých kytar. Noty, tabulatura, 63 stran.

529 Kč Na objednávku
     
  Fingerpicking Celtic Folk
 

15 písní jednoduše aranžovaných pro jednu vybrnkávanou sólovou kytaru: The Ash Grove; Birniebouzle; Carrickfergus; Danny Boy; Loch Lomond; Mist Covered Mountains of Home; O My Love Is like a Red, Red Rose; Ned of the Hill; O'Carolan's Journey to Cashel; Scarborough Fair; Sheebeg and Sheemore (Si Bheag, Si Mhor); The Skye Boat Song; Tarboulton Reel; Wild Mountain Thyme; Ye Banks and Braes O' Bonnie Doon. Noty, tabulatura, 48 stran.

399 Kč Na objednávku
     
  Smokey Mountain Christmas for Guitar +CD
 

24 vánočních melodií pro sólovou bluegrassovou kytaru. V notách najdete jednoduchou melodii, ale i druhou náročnější verzi se skluzy, dvojzvuky a příklepy. Každá skladby obsahuje také kytarový doprovod. Na CD jsou také všechny nahrané. Např. O Christmas Tree, O Little Town Of Bethlehem, Silent Night, Star In The East, We Three Kings Of Orient Are, While Shepherds Watched Their Flocks, Angels We Have Heard On High, Down In Yon Forest, Go Tell It On The Mountain, God Rest Ye Merry Gentlemen, Hark The Herald Angels Sing. Autor: Steve Kaufman. Noty, tabulatura, 115 stran.

750 Kč Na objednávku
     
  Fingerpicking 12-String Guitar Method +CD
 

Jak hrát na dvanáctistrunnou kytaru vybrnkávané techniky: blues, boogie, vyhrávky, zharmonizování melodie na více strunách zároveň, doporučení k prstýnkům, melodie kombinovaná s basovým doprovodem. Na ukázkách a 23 skladbách, např. Wildwood Flower, Frankie and Johnny. (všechny jsou nahrané i na CD). Autor: Tommy Flint. Kniha, noty, tabulatura, anglicky, 56 stran.

530 Kč Na objednávku
     
  Bluegrass Guitar: Know the Players, Play the Music +CD
 

První polovina knihy je povídání o nejznámějších bluegrassových kytaristech spolu s raritními fotkami (M.M. Carter, Doc Watson, Clarence White, Norman Blake, Tony Rice, Bryan Sutton). Druhá polovina obsahuje 51 ukázek, licků a skladeb (vše nahrané i na CD), např. Lester Flatt run, Jimmy Martin run, Don Reno and Red Smiley, Carter Family church lick, příklepy, odtrhy, Sad and Lonesome Day, Bile Them Cabbage Down, vybrnkávání, Bury Me Beneath The Willow, Soldier's Joy, Forked Deer, Fish in the Millpond, Fire on the Mountain, Kennedy Rag, Bill Cheatham, Blackberry Blossom, Dusty Miller, Little Sadie (vyhrávky), Way Down, Crawdad Song, John Henry atd. Kniha A4, anglicky, noty, tabulatura, 152 stran.

650 Kč Na objednávku
     
  101 Red Hot Bluegrass Guitar Licks and Solos +CD
 

101 dvou, čtyř a osmitaktových sólových licků a sól pro začátečníky na bluegrassovou kytaru. Obsahuje také několik zakončení písní, crosspicking licks a cvičení. Ukázky se opakují v základních tóninách C, G, D, Ami. Noty, tabulatura, 46 stran.

495 Kč Na objednávku
     
  Hal Leonard Flamenco Guitar +CD
 

Škola hry flamenca s mnoha ukázkami a skladbami. Typické techniky: ayudado, ligado, arpeggios, soleares, rasgueado, compás, apoyando, alzapúa, tremolo atd. Formy: farruca, tarantas, tango, rumba, improvizace a další. CD obsahuje 57 tracků. Kniha A4, noty, tabulatura, fotky, anglicky, 64 stran.

499 Kč Na objednávku
     
  Dixieland Tunes for Fingerstyle Guitar +audio online
 

Fingerpicking technikou zahrané skladby: Indiana, Bill Bailey, 12th Street Rag, When the Saints Go Marching In, That’s a Plenty, Way Down Yonder in New Orleans, Royal Garden Blues, and Tiger Rag. Skladby si pak můžete stáhnout v MP3 z webu vydavatele. Noty, tabulatura, 32 stran.

460 Kč Na objednávku
     
  Jazz Standards for Solo Guitar +audio online
 

13 jazzových standardů pro jednu melodicko-akordovou elektrickou nebo akustickou kytaru: All Of Me, Blame It On My Youth, Edelweiss (The Sound Of Music), If I Loved You (Carousel), It Might As Well Be Spring (State Fair), Misty, My Favourite Things (The Sound Of Music), My Foolish Heart (My Foolish Heart), Some Enchanted Evening (South Pacific), Stella By Starlight (The Uninvited), Take The "A" Train, Yesterdays (Roberta) (Lovely To Look At), Younger Than Springtime (South Pacific). Skladby jsou kouzelně aranžovány se spoustou melodických vyhrávek. Vhodné pro pokročilejší hráče. Nahrávky MP3 je možné si stáhnout z webu vydavatele. Noty, tabulatura, 96 stran.

599 Kč Na objednávku
     
  Al Di Meola, John McLaughlin, Paco De Lucia: Friday Night in San Francisco
 

Podrobný přepis famózních akustických instrumentálek tří významných kytaristů - živého koncertu, jehož nahrávka získala cenu Grammy. Noty bez tabulatury, 96 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Broadway Classics for Solo Guitar +CD
 

13 klasických muzikálových melodií pro jazzovou (elektrickou nebo akustickou) kytaru. Jamie Findlay je nádherně zaranžoval jako fingerpicking melodie s akordy dohromady. Přiložené CD může sloužit i k samostatnému poslechu. Vhodné pro pokročilejší kytaristy. Ain't Misbehavin (Ain't Misbehavin'), All The Things You Are (Very Warm For May), Come Rain Or Come Shine (St. Louis Woman), Do I Love You Because You're Beautiful? (Cinderella), Hello, Young Lovers (The King And I), I'll Be Seeing You (Right This Way), Oh, What A Beautiful Mornin' (Oklahoma!), Skylark, Smoke Gets In Your Eyes (Roberta), The Song Is You (Music In The Air), The Sound Of Music (The Sound Of Music), This Nearly Was Mine (South Pacific), You'll Never Walk Alone (Carousel). Kniha A4, noty, tabulatura, 94 stran.

570 Kč Na objednávku
     
  Fingerpicking Dylan
 

13 písní Boba Dylana pro sólovou vybrnkávanou kytaru: Buckets Of Rain, Dark Eyes, Don't Think Twice, It's All Right, If Not For You, Just Like A Woman, Just Like A Woman, Lay, Lady, Lay, Man In The Long Black Coat, Simple Twist Of Fate, Tangled Up In Blue, Tomorrow Is A Long Time, Wedding Song, You Ain't Goin' Nowhere, You're A Big Girl Now. Noty, tabulatura, 46 stran.

530 Kč Na objednávku
     
  Fingerpicking Paul Simon
 

17 písní Paula Simona pro akustickou sólovou kytaru (vybrnkávání akordů s melodií v jednom): Mrs. Robinson, The Boxer, The 59th Street Bridge Song, Scarborough Fair, The Sound of Silence, Homeward Bound, Kathy's Song, Duncan, Fifty Ways to Leave Your Lover, I Do it for Your Love, Mother and Child Reunion, Loves Me Like a Rock, American Tune, Kodachrome, Think Too Much, That's Why God Made the Movies, Graceland. Noty, tabulatura, 40 stran.

495 Kč Na objednávku
     
  Selections from O Brother Where Art Thou? for Guitar
 

Grammy oceněná hudba ze známého filmu bratří Coenů Bratříčku, kde jsi? obsahuje tradiční americké folkové písně a spirituály. Aranžováno pro kytaru a zpěv. Angel Band, Didn't Leave Nobody But The Baby, Down To The River To Pray, I Am A Man Of Constant Sorrow, I Am Weary (Let Me Rest), I'll Fly Away, In The Highways (I'll Be Somewhere Working For My Lord), In The Jailhouse Now, Keep On The Sunny Side, The Big Rock Candy Mountain, You Are My Sunshine. Noty, tabulatura, 48 stran.

495 Kč Na objednávku
     
  Dave Matthews Band 1994-2001 - Guitar Legendary Licks +CD
 

Naučíte se stěžejní pasáže z 12 písní, vše je nahráno i s kapelou na CD: Ants Marching, Crash Into Me, Crush, Don't Drink The Water, I Did It, Satellite, So Much To Say, Stay (Wasting Time), The Best Of What's Around, The Space Between, Too Much, What Would You Say. Noty, tabulatura, 64 stran.

580 Kč Na objednávku
     
  Building Guitar Arrangements From The Ground Up +audio online
 

Jak tvořit fingerpicking instrumentálky podle melodie písně. Melodie nahoře a bas dole, block chords, zahušťující vyhrávky v příliš jednoduchých melodiích, walking bass, rotating bass, alternating bass, pattern picking, synkopace, melodie v basu (Wildwood Flower), 3/4 takt, vybrnkávání (House of The Rising Sun), dropped D ladění, tercie a sexty, příklepy a odtrhy. 41 ukázek ke stažení v MP3. Noty, tabulatura, anglicky, 46 stran.

399 Kč Na objednávku
     
  Fingerpicking Andrew Lloyd Webber
 

14 slavných muzikálových melodií pro jednu akustickou ("vybrnkávanou") kytaru v jednodušších úpravách: All I Ask Of You (The Phantom Of The Opera), Any Dream Will Do (Joseph And The Amazing Technicolor Dreamcoat), Don't Cry For Me Argentina (Evita), Gus: The Theatre Cat (Cats), I Believe My Heart (The Woman In White), I Don't Know How To Love Him (Jesus Christ Superstar), Love Changes Everything (Aspects Of Love), Memory (Cats), No Matter What (Whistle Down The Wind), Pie Jesu (Requiem), The Music Of The Night (The Phantom Of The Opera), Think Of Me (The Phantom Of The Opera), Unexpected Song (Song And Dance), With One Look (Sunset Boulevard). Noty, tabulatura, 48 stran.

479 Kč Na objednávku
     
  Concert Spanish Masterpieces For Guitar +CD
 

20 skladeb pro sólovou klasickou kytaru. Vhodné spíše pro pokročilejší hráče. Adelita [Tarrega], Canarios [G.Sanz], Cancion Del Emperador [Narvaez], Capricho Arabe [Tarrega], Danza Espanola #5 [Granados], Dedicatoria [Granados] El Noi De La Mare, Fantasia [Mudarra], Folias [Sanz], La Alborada [Tarrega], La Maja De Goya [Granados], La Minona De Cataluna [Sanz], Lagrima [Tarrega], Malaguena [Tarrega], Mallorca Op.202 [Albeniz], Night In Spain [Massenet], Preludio-asturias [Albeniz], Sevilla [Albeniz], The Dance Of The Miller [M.De Falla], The Dance Of The Sorcerer [M.De Falla]. Noty, tabulatura, 85 stran.

459 Kč Na objednávku
     
  30 Easy Spanish Guitar Solos +audio online
 

30 snadných skladeb pro klasickou kytaru vč. La Paloma, Malagueňa, Leyenda, Cielito Lindo, Adelita a skladeb autorů Albeniz, Granados, Tarrega, Sor a dalších. Všechny skladby si stáhnete také ve formátu MP3. Kniha, noty, tabulatura, 63 stran.

499 Kč Na objednávku
     
  Bossa Nova Guitar +CD
 

Styly ovlivňující bossa novu: samba, samba cancao, jazz. Rytmus - technika pravé ruky, bas a akordy, tlumení, rytmické paterny bossa novy. Akordy v bossa nově, postupy v harmonii, praktické ukázky a paterny, a 2 kompletní skladby (na CD nahrané s kapelou i bez kapely). Na CD je celkem všech 47 ukázek. Noty, tabulatura, anglicky, 72 stran.

455 Kč Na objednávku
     
  Guitar Play-Along Volume 13: Folk Rock +CD
 

Naučte se 8 známých písní z not a tabulatury a pak si je zahrajte s kapelou na CD, které obsahuje verze s kytarou i bez. Annie's Song [John Denver], Leaving On A Jet Plane [Peter, Paul And Mary], Suite: Judy Blue Eyes [Crosby, Stills And Nash], This Land Is Your Land [Woody Guthrie], Time In A Bottle [Jim Croce], Turn! Turn! Turn! [The Byrds], You've Got A Friend [J.Taylor], You've Got To Hide Your Love Away [Beatles]. Noty, tabulatura, 56 stran.

495 Kč Na objednávku
     
  Štěpán Rak: Minutová sóla
 

31 hudebně nápaditých skladeb Štěpána Raka, rozdělených podle charakteru na Nálady, Písničky beze slov a Tance. Tyto kompozice představí kytarovým adeptům i přes svou technickou nenáročnost širokou škálu výrazových prostředků. Např. Písnička o cestách, Svit luny, Ukolébavka, Písnička z dávných časů, Píseň hradní paní, Francouzský tanec, Valčík. Noty, 35 stran.

159 Kč Na objednávku
     
  Power Plucking: A Rocker's Guide to Acoustic Fingerstyle Guitar +CD
 

Technika pravé ruky při vybrnkávání, basové tóny + akordy, latin-rock vybrnkávané rytmy, styl rockové balady (Led Zeppelin, Fleetwood Mac), zpětné vybrnkávání, přeskakování strun při vybrnkávání, travis picking, rozvíjení nezávislosti melodie a basu, celoakordový folkový styl doprovodů, folkrockové vyhrávky u akordů, pedal point bass, změny akordů kolem statického basu, perkusivní úhozy do strun (styl Dave Matthews, Jeff Buckley), styl hry trsátko+prsty, použití capodastru, "barevné" otevřené akordy, atd. Noty, tabulatura, anglicky, 78 stran.

495 Kč Na objednávku
     
  Celtic Guitar Songbook - Strum It
 

35 tradičních irských písní. Melodie v notách, texty a kromě akordových značek i notový zápis doprovodné kytary (rytmy). A Nation Once Again, Black Velvet Band, Bold Fenian Men, Carrickfergus, Cockles And Mussels, Danny Boy (Londonderry Air), Eileen Aroon, Fiddler's Green, Finnegan's Wake, Galway Bay, Hunting The Hare, I'll Tell Me Ma, I'm A Rover And Seldom Sober, Jug Of Punch, Killarney, Lannigan's Ball, Leaving Of Liverpool, Mcnamara's Band, McSorley Twins, Mick Mcguire, My Wild Irish Rose, Sailor's Hornpipe, Seven Drunken Nights, Star Of County Down, The Bold Tenant Farmer, The Foggy Dew, The Irish Washerwoman, The Kerry Dance, The Mountains Of Mourne, The Queen Of Connemara, The Rose Of Tralee, The Spanish Lady, The Wild Colonial Boy, Whiskey In The Jar, Wild Rover. Noty, 64 stran.

235 Kč Na objednávku
     
  Doug Cox: Slide Guitar And Open Tunings +CD
 

Hra v E a D laděních. Cvičení ve stupnicích, tlumení, stupnice ve vyšších polohách, harmonizování, licky, a dvě skladby Douga Coxe. St Anne's Reel (traditional) - doprovod, sólová melodie, variace, příklady ozdob na akordy. Further Along (traditional) - fingerpicking se slide ozdobami. Buffalo Skinners (traditional) - v Dmoll fingerpicking s ozdobami. Dvanáctitaktové blues - doprovod, ozdoby. Tabulatura, anglicky, fotky, 53 stran.

425 Kč Na objednávku
     
  Traditional Irish Guitar +CD
 

Učebnice doprovodné a sólové kytary obsahující také 50 skladeb (např. The Humours of Tullycrine, Father O'Flynn, The Flowers of Edinburg, Old John's jig, Garrett Barry's jig). Alternativní ladění, akordy pro irskou muziku, struktura skladeb, chord substitution, ozdoby, technika pravé ruky, doporučené nahrávky atd. Autor: Paul de Grae. Noty, většina ukázek i v tabulatuře, anglicky, 107 stran.

650 Kč Na objednávku
     
  Hal Leonard Guitar Method: Acoustic Guitar +audio online
 

Na 7 písních a 100 ukázkách je vysvětlovaná hra na akustickou kytaru v mnoha aspektech. Výběr kytary i podle druhu dřeva, úhozy, změny akordů, fingerpicking, celoakordová hra, kapodastr, otevřená ladění. Country styl, bluegrass, blues slide, vyhrávky u akordů. Písně: Dust in the Wind (Kansas), Here Comes the Sun (Beatles), Name (Goo Goo Dolls), Wildwood Flower (Carter Family), Cross Road Blues (Robert Johnson), Angie (Rolling Stones). Ukázky např. Take Me Home Country Roads, More Than Words (Extreme), Wonderwall (Oasis), Change the World (Clapton), Behind Blue Eyes, Landslide, Leaving on a Jet Plane, Space Oddity. Všechny nahrávky jsou k dispozici ke stažení v MP3. Noty, tabulatura, anglicky, 78 stran.

449 Kč Na objednávku
     
  All Star Bluegrass Jam Along - Guitar +CD
 

21 bluegrassových skladeb pro sólovou kytaru v notách i na CD, kde jsou i verze pouze kapely pro vaši hru: Bill Cheatham, Blackberry Blossom, Black Mountain Rag, Farewell Blues, I'll Fly Away, Footprints in the Snow, All the Good Times Are Past and Gone, In the Pines, I Am a Pilgrim, John Hardy, Little Maggie, New River Train, Old Joe Clark, Pretty Polly, Don't That Road Look Rough and Rocky, Sally Ann, Sittin' on Top of the World, Soldier's Joy, Roll in My Sweet Baby's Arms, Way Downtown, Down in the Willow Garden. V kapele si zahrajete s Tony Trischka, Darol Anger, Matt Flinner, Todd Phillips, David Grier. Noty, tabulatura, 73 stran.

575 Kč Na objednávku
     
  Bob Brozman: Bottleneck Blues Guitar +CD
 

Temperamentní mistr hry se slidem, Bob Brozman, vysvětluje techniku hry na kytaru: blue tóny, otevřené G ladění, bluesové licky, rytmy, efektní použití flažoletů, Robert Johnson, Willie Brown, Son House Styles, speciální úhozy, turnarounds a tři celá blues: Terraplane Blues, Moon Goin' Down, Rhythm In The Blues. Noty, tabulatura, anglicky, 60 stran.

599 Kč Na objednávku
     
  Contemporary Guitar Workshop CD
 

15 akustických instrumentálek od čtyř fingerpicking kytaristů: Dave Evans (England), Duck Backer (USA), Jim McLennan (Canada), Leo Wijnkamp (Holland). Virtuozní skladby jsou na pomezí ragtimu, folku, blues, jazzu a klasiky. 13 z nich je navíc na CD ve formátu PDF v notách a tabulatuře, takže se je po vytištění můžete naučit! Vydal Stefan Grossman v roce 1975 (reedice).

380 Kč Na objednávku
     
  Evropská loutnová hudba 16. a 17. století
 

Ve svém svazku Evropská loutnová hudba 16. a 17. století editor Jiří Jirmal shromáždil a do moderní notace pro kytaru přepsal skladby loutnistů Hanse Newsidlera a Johna Dowlanda, dále Jeana Baptiste Besarda, Cesara Negriho a Poláka Wojciecha Dlugoraje. Ve svazku najdeme i několik anonymů francouzské provenience a i tolik známý anglický Green Sleeves. Publikace nabízí vyvážený přehled loutnové hudby 16. a 17. století přístupné i hráčsky vyspělejším amatérům. Noty, 28 stran.

89 Kč Na objednávku
     
  Hot Licks For Bluegrass Guitar
 

395 bluegrassových licků a skladeb pro kytaru. Na jaké akordy licky používat, přechody mezi akordy, hra přímé melodie, hra nepřímé melodie, zakončovací licky, bluesy licky, G Runs, trail-offs, popular mini-phrase, crosspicking, dvojzuvky, ukázky Doc Watson, Dan Crary, Norman Blake, Tony Rice, Mark O'Connor. Kniha A4, noty, tabulatura, anglicky, 173 stran.

750 Kč Na objednávku
     
  Fingerstyle Blues Songbook +CD
 

15 tradičních převážně předválečných blues zahraných prstovou technikou. Přiložené CD obsahuje kytarový part bez zpěvu. Noty obsahují jak kytaru, tak akordové značky a anglické texty. Najdete zde i podrobnosti, na jakých nahrávkách je možné původní písně slyšet. Některé skladby využívají i bottleneck. Noty, tabulatura, texty, anglicky, 40 stran.

250 Kč Na objednávku
     
  Irish Songs for Guitar +CD
 

15 známých irských písní a balad vč. Black Velvet Band, Whiskey in the Jar, The Parting Glass, Mary and the Soldier. Přiložené CD obsahuje kytarový part bez zpěvu. Noty obsahují jak kytaru, tak akordové značky a anglické texty. Najdete zde i podrobnosti, na jakých nahrávkách je možné původní písně slyšet. Noty, tabulatura, texty, anglicky, 40 stran.

250 Kč Na objednávku
     
  Fretboard Roadmaps: Acoustic Guitar +CD
 

Každé téma je vysvětlováno i na konkrétních ukázkách (vždy zahrané i na CD). Použití durové stupnice na celém hmatníku, obměny akordů na hmatníku, nejpoužívanější spojení akordů v písničkách, vybrnkávání, vyhrávky u akordů, jednoduché melodie v sóle, dvojzvuky, vytahování strun, ukázky sólování, několik skladeb pro sólovou akustickou kytaru. Noty, tabulatura, anglicky, 80 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Guitar Play Along: Acoustic Classics +CD
 

Naučte se slavné písně z not a tabulatury a pak si je zahrajte s kapelou na CD, které obsahuje i kompletní verze s kytarou. Across the Universe-Beatles, Babe I'm Gonna Leave You-Led Zeppelin, Crazy on You-Heart, Hotel California-Eagles, Heart of Gold-Neil Young, I'd Love to Change the World-Ten Years After, Thick as a Brick-Jethro Tull, Wanted Dead or Alive-Bon Jovi. Noty, tabulatura, 70 stran.

495 Kč Na objednávku
     
  Acoustic Guitar Slide Basics
 

Stěžejní techniky pro hru se slidem/bottleneckem na akustické kytaře vysvětluje David Hamburger na mnoha ukázkách. Výběr bottlenecku, druhy ladění, tvorba a kontrola tónu, palcový basový doprovod spolu s melodií slidem, tlumení pravou rukou, otevřené G ladění, hra na více strunách, vibrato, proč zpívat s melodií, hra v akordech, ladění D, turnarounds, travis picking, kombinace držených tónů/slide tónů, pull-offs, hammer-ons, čtvrttónové skluzy, blue notes, call and response, chords rolls, kráčející bas, a několik celých blues. Všechny ukázky si pak můžete stáhnout v MP3 z webu vydavatele. Kniha A4, noty, tabulatura, fotky, anglicky, 72 stran.

495 Kč Na objednávku
     
  Latin Styles for Guitar +CD
 

12 vskutku lahodných latinskoamerických skladeb pro sólovou akustickou kytaru. Doprovodná kytara je pak pouze v akordových značkách. Vhodné pro mírně pokročilé. Bolero From Mexico, Cancion From Mexico, Chamarrita From Uruguay, Chorinho From Brazil, Guajira From Cuba, Guarania From Paraguay, Huayno From Bolivia, Joropo From Venezuela, Murga-candombe From Argentina And Uruguay, Samba From Brazil, Tango From Argentina, Vals From Peru. Na CD jsou melodie jak kompletně se šlapající kapelou (včetně typických perkusí), tak pouze jako kapela pro vaši sólovou hru. Autor: Brian Chambouleyron. Noty, tabulatura, 44 stran.

495 Kč Na objednávku
     
  Fingerpicking Pop Hits
 

15 známých melodií je přepsáno pro jednu kytaru - melodie i akordy v jednom. Většina skladeb se hraje v základní poloze, vhodné pro mírně pokročilé. Band On The Run (Paul Mccartney), Bridge Over Troubled Water (Paul Simon), Can You Feel The Love Tonight (Elton John), Don't Know Much Don't Know Why (Norah Jones), Every Breath You Take (Sting), Imagine (John Lennon), Let It Be (Beatles), My Heart Will Go On (Titanic), Sorry Seems To Be The Hardest Word (Elton John), Stand By Me, Wanted Dead Or Alive (Bon Jovi), We've Only Just Begun (Carpenters), Wonderful Tonight (Clapton), You'll Be In My Heart (Phil Collins). Noty, tabulatura, 72 stran.

399 Kč Na objednávku
     
  Fingerpicking Acoustic Rock
 

15 známých melodií je přepsáno pro jednu kytaru - melodie i akordy v jednom. Většina skladeb se hraje v základní poloze, vhodné pro mírně pokročilé. Angie ROLLING STONES, Babe I'm Gonna Leave You LED ZEPPELIN, Band on the Run MCCARTNEY, Bridge Over Troubled Water PAUL SIMON, Every Rose Has Its Thorn POISON, Knockin' on Heaven's Door BOB DYLAN, Landslide FLEETWOOD MAC, Layla CLAPTON, More Than Words EXTREME, Seven Bridges Road EAGLES, Norwegian Wood BEATLES, Wanted Dead or Alive BON JOVI, Suite: Judy Blue Eyes CROSBY STILLS NASH. Noty, tabulatura, 64 stran.

529 Kč Na objednávku
     
  Robert Johnson: Easy Guitar Collection
 

20 písní legendárního dřevního bluesmana v mírně zjednodušených verzích. Včetně Come on in My Kitchen • Cross Road Blues (Crossroads) • From Four Until Late • I Believe I'll Dust My Broom • I'm a Steady Rollin' Man • Kind Hearted Woman Blues • Ramblin' on My Mind • Sweet Home Chicago • Traveling Riverside Blues • Walkin' Blues • When You Got a Good Friend. Noty, tabulatura, 48 stran.

320 Kč Na objednávku
     
  Gypsy Guitar +CD
 

Cikánské skladby aranžované pro sólovou akustickou kytaru. Alexander Glüklikh přepracoval romské písně z Maďarska, Ruska, Moldávie. Celkem 10 skladeb, které všechny najdete i na přiloženém CD. Noty, tabulatura, 36 stran.

570 Kč Na objednávku
     
  Acoustic Guitar White Pages
 

Bílé stránky" nejznámějších písní pro akustickou kytaru. 150 skladeb vč. Exteme-More Than Words, Beatles-Norwegian Wood, Guns N'Roses-Patience, SimonGarfunkel-Scarborough Fair, Clapton-Tears in Heaven, Oasis-Wanderwall, Rolling Stones-Angie, Beatles-Yesterday, Mr.Big-To Be With You, Natalie Imbruglia-Torn, Malmsteen-Black Star, Dylan-Blowin' in the Wind, RHChP-Breaking the Girl, Clapton-Change The World, Nirvana, Sarah McLachlan, Pretenders, Eagles, Who, W.Nelson, A.Degrassi, M.Hedges, M.Etheridge, Queen, Kansas, Tracy Chapman, J.Kaukonen, Tesla, Bryan Adams, Crosby Stills Nash, Van Halen, Allman Brothers, Fleetwood Mac, Tom Petty, Firehous, Jeff Buckley, K.Kristoferson, Leo Kottke, Counting Crows, Goo Goo Dols, Alice in Chains, Queensryche, Coldplay, Sheryl Crow, Doors, Chicago atd. Noty, tabulatura, texty, 1000 stran.

950 Kč Na objednávku
     
  Delta Blues: Oak Anthology Of Blues Guitar
 

Přesné přepisy starých "dřevních" blues Mississipské delty. '34 Blues (Charley Patton) Big Road Blues (Tommy Johnson) Bird Nest Bound (Charley Patton) Bukka's Jitterbug Swing (Bukka White) Bye Bye Blues (Tommy Johnson) Devil Got My Woman (Skip James) Dry Spell Blues (Son House) Fixin' To Die (Bukka White) Future Blues (Willie Brown) Gravel Road Blues (Fred Mcdowell) Green River Blues (Charley Patton) Hard Time Killin' Floor (Skip James) High Water Everywhere (Charley Patton) Kindhearted Woman Blues (Robert Johnson) Lord, I'm Going South (Fred Mcdowell) M & O Blues (Willie Brown) Mississippi Blues (Willie Brown) Motherless Chile Blues (Elvie Thomas) My Black Mama (Son House) Ragged And Dirty (Willie Brown) Saturday Blues (Ishman Bracey) Sic 'Em Dogs On Blues (Bukka White) Special Rider (Skip James) Stoney Pony Blues (Charley Patton) Terraplane Blues (Robert Johnson) Whiskey Head Man (Tommy Mclennan). Kniha A4, noty, tabulatura, texty, fotky, diskografie, 112 stran.

540 Kč Na objednávku
     
  Acoustic Blues Guitar +CD
 

Kenny Sultan vysvětluje na mnoha dobře znějících akustických dvanáctkách různé vybrnkávací i trsátkové techniky pro spíše pokročilejší hráče. Shuffle, Delta Blues, boogie, alternating bass, slide (bottleneck) atd. Všechny blues jsou samozřejmě i na přiloženém CD. Kniha, noty, tabulatura, anglicky, 50 stran.

495 Kč Na objednávku
     
  Latin Guitar +CD
 

Mnoho rytmů a doprovodů: Bossa nova, samba, partido, baiao, bolero, cha cha, mambo, nanigo. Akcenty, přeznívání versus stacato, technika pravé ruky a další. Pro akustickou nebo i elektrickou kytaru. Všechny ukázky jsou i na CD. Kniha A4, noty, tabulatura, anglicky, 48 stran.

399 Kč Na objednávku
     
  Eric Clapton: Unplugged
 

Legendární akustické album Erica Claptona v notách a tabulatuře rozepsané podrobně pro kytaru a zpěv. Včetně Layla a Tears in Heaven. Kniha A4, noty, tabulatura, 112 stran.

650 Kč Na objednávku
     
  Celtic Guitar +CD
 

Naučíte se 40 krásných, starých keltských a irských instrumentálek aranžovaných pro jednu kytaru. Mnoho jich je od T. O'Carolana. Všechny skladby jsou také nahrány na přiloženém CD. Kniha A4, noty, tabulatura, 80 stran.

650 Kč Na objednávku
     
  Ragtime Guitar +CD
 

14 hezkých skladeb pro sólovou kytaru od Scott Joplin, James Scott, Allan Jaffe, Joseph Lamb, Charles Johnson, Louis Chauvin. Melodie se snoubí s typickým měnícím se vybrnkávaným doprovodem. Skladby např: Maple Leaf Rag, The Entertainer, Joplin Rag, Delta Rag, Grace and Beauty. Všechny skladby jsou samozřejmě i na CD. Noty, tabulatura, 80 stran.

579 Kč Na objednávku
     
  Folk Songs for Solo Guitar +CD
 

36 keltských, britských i amerických Fiddle Tunes, Jigs, Reels, Airs a folkových písní aranžovaných pro sólovou vybrnkávanou kytaru. Vč. Gary Owen, Danny Boy, Ragtime Annie, Scotland the Brave, Soldier's Joy, Sailors Hornpipe, The Rights of Man, Irish Washerwoman, Liberty, Mississippi Sawyer, The Ash Grove, The Flowers of Edinburgh. Noty, tabulatura, 61 stran.

685 Kč Na objednávku
     
  Tony Rice Teaches Bluegrass Guitar +CD
 

Kytarový mistr Tony Rice a jeho sóla, skladby a rytmy. Vč. The Red Haired Boy, Little Sadie, Old Train, Blue Railroad Train, Home from the Forest, Wildwood Flower, Wild Horse. Všechny ukázky jsou i na CD. Noty, tabulatura, 22 stran.

570 Kč Na objednávku
     
  J.S.Bach: 50 Solos for Classical Guitar +CD
 

50 kratších skladeb v úpravě pro kytaru vč. Air on the G String, Arioso, tři nejznámější menuety z Knížky pro Annu Magdalenu Bach, Gavota z Francouszské suity č.5, Bourree Emoll, Choral z Pašií dle Sv.Matouše. Vše je i na přiloženém CD. Noty, tabulatura, 88 stran.

499 Kč Na objednávku
     
  50 Renaissance Solos for Classical Guitar +CD
 

50 renesančních skladeb pro klasickou kytaru od 21 autorů vč. Campian, Cutting, John Dowland, Gibbons, Praetorius. Kniha A4, noty, tabulatura, 72 stran.

499 Kč Na objednávku
     
  50 Baroque Solos for Classical Guitar +CD
 

50 fantastických kytarových skladeb od 18 skladatelů, vč. Bach, Corelli, Couperin, Handel, Purcell, Rameau, Scarlatti, Telemann. Vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé. Kniha A4, noty, tabulatura, 64 stran.

499 Kč Na objednávku
     
  50 Easy Classical Guitar Solos +CD
 

Sbírka 50 jednoduchých skladeb pro začínající kytaristy od skladatelů: Sor, Aguag, Mozart, Carulli, Dowland, De Visée. Přiložené audio CD obsahuje všechny skladby nahrané. Kniha A4, noty, tabulatura, 80 stran.

590 Kč Na objednávku
     
  Flamenco Music for Guitar +CD
 

11 skladeb: Soleras, Zorongo, Petenera, Canción de los Incas, Seguiriyas, Alegrias, Farruca, Danza Mora, Bulerias, Sevillanas, El Vito. Tabulaturový zápis je nestandartně umístěn mimo noty na zvláštních stranách. Všechny skladby jsou i na CD. Autor Allan Alexandr. Noty, tabulatura, 70 stran.

685 Kč Na objednávku
     
  Flamenco Guitar
 

Kompletní učebnice stylu flamenco včetně mnoha rytmů a skladeb. Autor Ivor Mairants. Noty, tabulatura, anglicky (-jen několik stran textu), 214 stran.

395 Kč Na objednávku
     
  Paco Pena: Toques Flamencos +CD
 

10 flamenco skladeb od uznávaného kytaristy Paco Pena. Všechny jsou nahrány i na přiloženém CD, takže se je budete učit velmi snadno. Noty, tabulatura, 85 stran.

650 Kč Na objednávku
     
  Francisco Tarrega Collection +CD
 

Otec moderní klasické kytary Francisco Tarrega a jeho 14 nejlepších skladeb i na přiloženém CD. Kniha A4, noty, tabulatura, 64 stran.

395 Kč Na objednávku
     
  Fernando Sor: 20 Studies for Guitar +CD
 

Skladby klasického kytaristy Fernando Sora v notách i na přiloženém CD. Kniha A4, noty, 32 stran.

499 Kč Na objednávku
     
  Beatles for Classical Guitar
 

30 nejhezčích písní Beatles zaranžovaných pro klasickou kytaru, tzn. melodie i akordy v jednom partu. Vč. Yesterday, While My Guitar Gently Weeps, Here Comes the Sun. Kniha A4, noty, 63 stran.

499 Kč Na objednávku
     
  Popular Songs for the Classical Guitar
 

John Zaradin zaranžoval 20 popových a jazzových písní pro sólovou klasickou kytaru: Yesterday, All My Loving, And I Love Her, Michelle, Eleanor Rigby Beatles, The Sound of Silence Paul Simon, It's a Raggy Waltz Dave Brubeck, Satin Doll Duke Ellington, A Night in Tunisia Dizzie Gillespie, Killing Me Softly, Sunny, Midnight In Moscow, Falling In Love Again, Lover Man, Take Five, Lullaby of Birdland a další. Noty, 40 stran.

450 Kč Na objednávku
     
  Guitar Music of Cuba
 

Kubánská hudba pro klasickou kytaru. Bizet, Lecuona, Hernandez, Simons. Noty, tabulatura, 64 stran.

499 Kč Na objednávku
     
  Guitar Music of Brazil
 

Brazilská hudba pro klasickou kytaru. Barroso, Zaradin, Jobim a další. Noty, tabulatura, 64 stran.

550 Kč Na objednávku
     
  Guitar Music of Argentina
 

Hudba argentinských autorů pro klasickou kytaru od např. Peiro, Villoldo, Zaradin. Noty, tabulatura, 64 stran.

490 Kč Na objednávku
     
  Acoustic Guitar Magazine's Private Lessons +2CD
 

24 lekcí z časopisu Acoustic Guitar vylepšených o zvukové ukázky na 2CD. Najdete zde také 12 menších skladeb. Dále: akustický rockový rytmus, vyhrávky - přizdobování akordů při hře, základy bluesového sólování, vybrnkávané country skladby, fingerpicking aranžování, basové doprovázení při vybrnkávání, ladění do DADGAD, bottleneck slide v otevřených laděních, texas swing, dvojzvuky, Bach pro flatpicking, praktické rady ke hře a mnoho dalšího. Vyučují např. Kelly Joe Phelps, Dan Crary, David Hamburger, Gary Talley, Dale Miller. Noty, tabulatura, anglicky, 100 stran.

590 Kč Na objednávku
     
  Teach Yourself Bluegrass Guitar +CD
 

Naučíte se hrát bluegrassovou kytaru ve všech aspektech. Pochopíte užitečné techniky, sóla a doprovody, naučíte se 23 bluegrassových písní. Začátky a konce písní, vyhrávky, crosspicking, synkopace, akcenty, floating, basové vyhrávky. Všechny ukázky jsou i na přiloženém CD (zpěv na CD občas tahá za uši :). Noty, tabulatura, anglicky, 64 stran.

540 Kč Na objednávku
     
  Acoustic Guitar Chords (edice Fast Forward) +CD
 

Učebnice, která vás naučí prakticky kombinovat a používat akordy. Rytmy, úhozy, barré, sus2, sus4, X6, Xmaj7, hra akordu v různých pozicích, střídání akordů, krátké skladbičky folkrockového rázu. Všechny ukázky jsou nahrané s kapelou i na přiloženém CD. Neobsahuje noty, jen akordové značky a rytmy. Anglicky, 64 stran.

425 Kč Na objednávku
     


nahoru na úplný začátek stránky
Copyright © 2002-2018 Ctirad Oráč Ackermann, Noty-video.cz: noty e-shop zpěvníky DVD