Bicí nástroje - noty, školy, DVD

Novinky:

 

  Drum Play-Along: Slayer +CD
 

7 písní kapely Slayer pro bicí. Na přiloženém CD jsou nahrávky kapely s bicími i kapely bez bicích pro vaši hru. Na počítači je také možné CD přehrávat zpomaleně bez změny ladění skladeb. Angel Of Death, Dead Skin Mask, Piece By Piece, Postmortem, Raining Blood, Seasons In The Abyss, South Of Heaven. Kniha A4, 48 stran, noty pro bicí.

490 Kč Na objednávku
     
  Jojo Mayer: Secret Weapons For The Modern Drummer 2. DVD
 

Obsáhlá DVD škola na bicí soupravu zaměřená na techniku nohou. Double bass drumming, hi-hat, heel-down and heel-up playing, playing “in” vs. “out” of the bass drum, the pivot, bass drum hybrid techniques such as double strokes, the constant release technique, exploiting rebound/dislocated spring exercise, the rocking motion, the swiveling technique, the heel-toe technique, the Mayer power slide technique, grouping exercises, the Moeller pumping motion and Jojo’s personal “secret weapon” techniques. Anglicky, délka přes 4 hodiny. 

1 150 Kč Na objednávku
     
  Aquiles Priester's Top 100 Drum Fills DVD
 

Aquiles Priester's Top 100 Drum Fills begins with a selection of fills he recorded for various projects he took part of such as Hangar, Angra and Freakeys. Other fills were created during the actual recordings and have also been included. 25 were included as bonuses, such as themes with Hangar, Tony MacAlpine and Midas Fate. All of the fills were recorded at slower tempos than the original versions to facilitate the accompaniment and provide a clear presentation of Aquiles' technique. The video was recorded using Full HD and GoPro cameras-the last word in video technology.

730 Kč Na objednávku
     
  Dubstep Drumming: How To Apply Today's Programmed Grooves To The Drumset +CD
 

Jak aplikovat současné elektronické rytmy na bicí soupravě. Donny Gruendler vás provede po současných nejoblíbenějších dubstepových groovech. Analýzy stylů, cvičení, ukázky, play-along nahrávky. Všechny rytmy jsou i na přiloženém CD. Kniha A4, 64 stran, anglicky, noty.

499 Kč Na objednávku
     


Bicí nástroje - noty a školy na skladě:

Dodací doba 2-5 dní.

  Czech Virtual Drum Festival DVD
 

Na DVD můžete zhlédnout přehlídku tří bubenických žánrů, v podání tří mladých bubeníků, studentů Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Každý ze tří bubeníků vysvětluje své pojetí stylu (elektronická hudba, jazz-funk a sólové hraní), který přehledným a hravým způsobem na DVD předehrává. DVD obsahuje booklet s transkripcí jednotlivých cvičení. DVD je natočeno se širokou škálou bonusů jako například car song, duo na dvě soupravy nebo street beats. DVD má sloužit jako nahlédnutí do cvičících programů jiných bubeníků. Tvůrci tohoto DVD absolvovali mezinárodní semináře nejlepších bubeníků světa (Thomas Lang, Benny Greb, Stephan Emig, Oli Rubow) a tvorbou tohoto DVD se jim snaží poděkovat a předat zkušenosti dalším bubeníkům. Délka 71 minut, booklet. (běžná cena 199Kč)

79 Kč Na skladě
     
  Martin Vajgl: Bicí souprava 4. DVD
 

4. díl DVD školy na bicí. Jak stavět doprovody i breaky, jak přistupovat k tvorbě sól i k improvizaci, stavba jazzového doprovodu. Ke slovu se dostane také otázka stylovosti. Uvidíte 12 rytmických patternů, které jsou i v notách. Délka 65 minut.

199 Kč Na skladě
     
  Carmine Appice - Drum Master Class DVD
 

Uznávaný rockový bubeník (Cactus, Jeff Beck, Rod Stewart) vysvětluje rockové paterny, akcenty a paterny s hi-hat, přechody, rytmy s dvojšlapkou, kouzlení s paličkami a další. Noty běží dole na obrazovce. Anglicky, délka 57 minut.

359 Kč Na skladě
     
  Steve Gadd: Drumming Transcriptions
 

Přepisy stěžejních částí skladeb legendárního bubeníka ze spolupráce s Chat Baker, James Brown, Eric Clapton, Stanley Clark, Joe Cocker, Chick Corea, Al Jarreau, B.B.King, Manhattan Transfer, David Sanborn, Paul Simon, Steely Dan, James Taylor a z jeho sólových skladeb a instruktážních videí. Obsahuje také podrobnou diskografii. Noty, 105 stran. (běžná cena 650Kč)

290 Kč Na skladě
     
  Martin Vajgl: Bicí souprava 3. DVD
 

Ve třetím dílu přichází na řadu rytmická stránka věci - rytmické dělení, stupnice, subdivize, polymetrie, polyrytmie, rytmická pásma, rytmické ohýbání… Prostě záležitosti související s bubnováním coby s organizovaným „krájením času“. Program obsahuje ukázky „timingového“ hraní a představuje systém pro různé časování synkop. Zatímco tedy první dva díly nabízejí systém pro cvičení techniky hry, třetí a čtvrtý díl se již zaměřují na hru z pohledu interpretačního. Bonus po hlavním programu obsahuje téma práce s metronomem a maximalizace jeho využití při cvičení i v praxi. Délka 65 minut.

199 Kč Na skladě
     
  Beat generation
 

Kniha navazuje na legendární seriál Beat Generation, který vycházel v časopise Muzikus v letech 2001 –2007. Najdete zde to nejlepší z tohoto seriálu a ještě mnoho dalšího: rozsáhlé profily 18 nejvýznamnějších hráčů, krátké profily dalších 70 bubeníků, schémata souprav, historii hry na bicí, popis vývoje bicí soupravy a seznam těch nejdůležitějších hardrockových nahrávek. To vše doplněno jedinečnými snímky Carla Dunna – fotografa, který spolupracoval s The Who, Led Zeppelin, Deep Purple a dalšími slavnými kapelami. Autor: Paul Schenzer. Vázaná kniha A5, 398 stran.

199 Kč Na skladě
     
  Tuzar: Etudy pro malý buben
 

Etudy představují elementární výukový materiál pro zvládnutí hry na malý buben. Autor záměrně nerozlišuje mezi přípravou ke hře populární a taneční hudby a hrou v symfonickém orchestru. Jeho cvičení jsou ryze technická, slouží ke zvládnutí nástroje a získaná technická úroveň pak může být uplatněna ve všech oborech. Noty, 54 stran.

159 Kč Na skladě
     
  Devět hudebních stylu pro bicí +CD
 

10 play-along skladeb ve stylech: pop-reggae, pop-rock, beat-rock, slow beat, cha-cha, samba, boogie, slow swing, swing, blues. Na přiloženém CD jsou verze kapely s bicími i bez bicích pro vaši hru. Autor. Bohumil Zýka. Noty, 70 stran.

99 Kč Na skladě
     
  Martin Vajgl: Bicí souprava 2. DVD
 

Druhý díl série výukových DVD, určených zájemcům o hru na bicí soupravu. Autor se zaměřuje na systémy rozvinutých technických cvičení pro ruce a nohy, jejich vzájemné propojení a koordinaci. Jako bonus najdete kapitolu věnovanou ladění soupravy, praktickým zvukovým „fíglum“ a ukázky obsahující porovnání odlišných vlastností různých modelů bubnových blan. Čas: 53 minut.

199 Kč Na skladě
     
  Martin Vajgl: Bicí souprava 1. DVD
 

Škola se věnuje otázkám základů a rozvoje herní techniky, zaměřuje se tedy na držení paliček, umístění nohou na pedálech a základní typy úderů paličkami a pedály. Divák má možnost volitelného pohledu na výklad (bicí soupravu, cvičení, polohy rukou, nohou) ze čtyř snímajících kamer. Matched Grip, Traditional Grip, French Grip, Germany Grip, American Grip, Free Stroke, Moeller Stroke, Tip, Flat, Edge Stoke, Rim, Rim Shot, Click Rim, Stick On Stick, Single Stroke, Double Stroke, Multiple Strokes, Flam, Open Flam, Flat Flam, Multiple Flams, Military False, Drag Stroke, Double Stroke Roll, Closed roll, Buzz Roll, Press Roll, Heel Down, Heel Up, Pivot-Toe, Heel Toe, Opened Stroke, Closed Stroke, Closed Hat, Opened Hat, Sizzle Hat, Opened Bass, Closed Bass. Bonusy: dvě sóla na bicí. Česky, 58 minut.

199 Kč Na skladě
     
  Doprovodné rytmy tanců pro soupravu bicích nástrojů
 

Škola hry obsahující i mnoho užitečných rad ke hře: Baion, Bequine, Blues, Bolero, Boogie-woogie, Bossa nova, Carioca, Foxtrot, Guaracha, Habanera, Cha cha, Charleston, Jive, Mambo, Mazurka, Paso doble, Polka, Polonéza, Rock and roll, Rumba, Samba, Shake, Shimmy, Skiffle, Slow rock, Swing, Tango, Twist, Valčík, Waltz. Noty, 84 stran.

120 Kč Na skladě
     
  Etudy pro malý buben (Martin Vajgl) +CD
 

Publikace obsahuje 75 skladeb pro sólový malý buben, rozdělených do tří kapitol. Kniha je určena středně pokročilým a pokročilým hráčům, kteří již absolvovali běžný výcvik na tento nástroj. Jsou zde i etudy, které mohou zaujmout i vyspělé hráče. Přiložené CD přináší nahrávku vybraných etud, provedených autorem. Noty, česky, 102 stran.

99 Kč Na skladě
     
  Výuka kreativní hry na bicí nástroje
 

Škola na bicí nástroje vychází z muzikantské praxe brněnského bubeníky Honzy Seidla (Futurum) a muzikantských, ale především učitelských zkušeností bubeníka Radima Koláře. Naleznete zde vysvětlení notace, ladění, dvojúhoz, paradiddl, akcenty, funky feel, doprovody, shuffle, jazz, latin, činely, šlapák, spoustu cvičení, i transkripce několika skladeb Futurum. Noty, česky, 96 stran.

99 Kč Na skladě
     
  Drummer's Guide to Shuffles +CD
 

Použití rytmu shuffle v blues, rocku, R&B, funku a jazzu. Shuffle s dvojšlapkou, ghosting, half-time shuffles, drags a 4 skladby s bicími i bez bicích na CD. Noty, anglicky, 47 stran.

269 Kč Na skladě
     
  Modern Drummer Classic Tracks
 

Notové záznamy 13 skladeb světových bubeníků rocku a fusion: Out on the Tiles (JOHN BONHAM, LED ZEPPELIN), The Real Me (KEITH MOON, THE WHO), Dance on a Volcano (PHIL COLLINS, GENESIS), Late in the Evening (STEVE GADD, PAUL SIMON), Driven to Tears (STEWART COPELAND, THE POLICE), Space Boogie (SIMON PHILLIPS, JEFF BECK), The Camera Eye (NEIL PEART, RUSH), Rosanna (JEFF PORCARO, TOTO), Sling Shot (TERRY BOZZIO, JEFF BECK), I'm Tweeked (VINNIE COLAUITA), 6:OO (MIKE PORTNOY, DREAM THEATER), One More (STEVE SMITH, JOURNEY), Tripping Billies (DAVE MATTHEWS BAND). Noty, 84 stran. (běžná cena 299kč)

159 Kč Na skladě
     
  World of Drumset Rudiments - Technika hry na bicí soupravu II. (Roman Kobiela)
 

Ojedinělá publikace od českého autora, která se zabývá stěžejními prvky jako rytmické stupnice, pedálové techniky, koordinační rozklady, hra lichých taktů, variace víření a úderů paradiddle, rudimentální prvky s přírazovými notami. Jedná se jak o jejich přehled, tak také o moderní aplikaci pro potřeby moderní hry na bicí soupravu. Roman Kobiela studoval mj. na American Institute of Music Vienna, hrál např. s Roman Pokorný Trio, Jan Beránek and Jazz Ornis, Peter Graham Trio, Milan Kašuba Trio a v současné době s Laďou Kerndlem. V češtině, noty, 80 stran.

169 Kč Na skladě
     


Bicí nástroje - noty a školy na objednávku:

Dodací doba 3 týdny.

  Drum Play-Along: Blues +CD
 

Naučíte se 8 známých bluesových písní pro bicí. Eric Clapton: I'm Tore Down, John Lee Hooker: Boom Boom, Muddy Waters: I'm Your Hoochie Coochie Man, Stevie Ray Vaughan: The Sky is Crying, B.B.King: The Trill is Gone, Otis Rush, Bobby Blue Band. Na přiloženém CD jsou nahrané jako kapela s bicími i kapela bez bicích - pro vaši hru. Kniha A4, 50 stran.

490 Kč Na objednávku
     
  Dream Theater: Ultimate Minus One (Drum Trax) +CD
 

Doprovodné tracky na audio CD k pěti známým skladbám Dream Theater: 6:00, Metropolis part.1, Peruvian Skies, Pull Me Under, Voices. Noty jsou samozřejmě pro bicí a na CD jsou skladby jak kapela s bicími, tak bez bicích. Kniha A4, 44 stran.

680 Kč Na objednávku
     
  Virgil Donati: Ultimate Drum Play-Along +2CD
 

Noty k 17 skladbám bubeníka Virgila Donatiho pro bicí. Přiložená dvě audio CD obsahují jak nahrávky kapely s bicími, tak i samotné kapely pro vaši hru. Obsahuje skladby ze dvou Virgilových alb: Serious Young Insects (On The Virg) a Universe (Planet X). Kniha A4, noty.

750 Kč Na objednávku
     
  Terry Bozzio: Musical Solo Drumming DVD
 

Terry Bozzio vysvětluje svých pět sólových skladeb, předvádí svou techniku a přístup k bubnování. Navíc jsou zde jeho vlastní cvičení, vysvětlování improvizace a double-bass with China cymbal exercises. Anglicky, délka DVD 1 hodina a 55 minut.

550 Kč Na objednávku
     
  Play Along Drums Audio CD: Classic Rock +CD
 

Noty pro bicí k 5 rockovým písním (včetně textů a melodií zpěvu) a k tomu CD s nahrávkami jak celá kapela s bicími, tak pouze kapela bez bicích pro vaši hru. Ain't Talkin About Love [Van Halen], Crossroads [Cream], Pinball Wizard [The Who], Reelin' In The Years [Steely Dan], The Jean Genie [David Bowie]. Noty - 30 stran formátu A5.

220 Kč Na objednávku
     
  Play Along Drums Audio CD: Session Greats +CD
 

Noty pro bicí k 5 rockovým písním (včetně textů a melodií zpěvu) a k tomu CD s nahrávkami jak celá kapela s bicími, tak pouze kapela bez bicích pro vaši hru. A Little Less Conversation [Elvis Presley], Hold The Line [Toto], I Shot The Sheriff [Eric Clapton], Kid Charlemagne [Steely Dan], Late In The Evening [Paul Simon]. Noty - 30 stran formátu A5.

220 Kč Na objednávku
     
  George Spanky McCurdy: Off Time/On Time DVD
 

Vystupoval nebo nahrával bicí u takových hvězd jako Lady Gaga, Diddy, Kanye West, Jill Scott, Justin Timberlake, Timbaland. Na svém DVD vysvětluje explains and demonstrates a wealth of concepts, licks, and secrets to taking your playing to an entirely new level. One of the main topics covered on the DVD is the ability to play grooves and fills that are extremely creative and can sound “off time.” Spanky performs many examples, from basic to very advanced, where he shows you his concepts and secrets to “off time” playing. Examples are performed at different metronome settings, and other approaches are explained, including taking an idea on one surface and moving it around kit. All of these examples are applicable to R&B, pop, rock, and gospel playing situations. Na DVD je také 45stránková ekniha se všemi notovými ukázkami a skladbami a také play-along MP3 verze všech tracků, které hraje na DVD. Délka: 1 hodina a 40 minut.

550 Kč Na objednávku
     
  Carmine Appice: Realistic Drum Fills - Replacements +CD
 

Slavný bubeník Carmine Appice (Ozzy Osbourne, Jeff Beck...) napsal novou školu o přechodech a vyhrávkách. Přechody v osminových notách, triolách, šestnáctkách, kombinace a ozvláštnění, sladění rukou a nohou atd. Na přiloženém CD je v MP3 formátu 94 zvukových nahrávek a jedno video, kde je Appice předvádí aplikované živě. Kniha A4, noty, anglicky, 80 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Universe Of Drumset Techniques: Technika hry na bicí soupravu III.
 

Titul obsahuje nejrůznější cvičení akcentů, paradiddle, rytmických stupnic, koordinačních rozkladů a aplikace přírazů několikanásobných na bicí soupravu. Kromě pokračování a rozšíření témat z předchozích dílů, jako např. rozcvičovací verze rukokladů, nebo rytmické kombinace se střídavými, dvojitými údery a vířením, nechybí další příklady na velký, resp. dva velké bubny. Kapitola Jazz & Fusion zahrnuje údery typu „ghost strokes“, swingové doprovody s rytmickými frázemi, a na závěr příklady taktů s lichým počtem dob. Autor: Roman Kobiela. Kniha A4, noty, 66 stran.

229 Kč Na objednávku
     
  Heavy Metal: Play Along Drums +CD
 

Noty pro bicí k 5 metalovým peckám (včetně textů a melodií zpěvu) a k tomu CD s nahrávkami jak celá kapela s bicími, tak pouze kapela bez bicích pro vaši hru. Chop Suey! [System Of A Down], Iron Man [Black Sabbath], Joker & The Thief [Wolfmother], The Unforgiven [Metallica], What I've Done [Linkin Park]. Noty - 30 stran formátu A5.

249 Kč Na objednávku
     
  Aquiles Priester: Extreme Double Bass Techniques DVD
 

The Infallible Reason of My Freak Drumming. Bubeník brazilské metalové kapely Hangar předvádí 14 skladeb a vysvětluje a radí k technice. Zejména se věnuje dvojšlapce, dále cvičením s padem, paradidlám atd. Určeno pokročilým hráčům. Portugalsky s anglickými titulky, délka 2 hodiny a 33 minut. AquilesPriester.com 

699 Kč Na objednávku
     
  Play Drums with Best of Led Zeppelin 1. +2CD
 

8 písní Led Zeppelin pro bicí v notách. Jedno přiložené CD obsahuje kapelu s bicími, druhé CD pak pouze kapelu pro vaši hru. Black Dog, Communication Breakdown, Dazed And Confused, Heartbreaker, Immigrant Song, Rock And Roll, Since I've Been Loving You, Whole Lotta Love. Noty, texty, 56 stran.

699 Kč Na objednávku
     
  Randy Black: The Black Book - An Introduction To Creative Metal Drumming 2DVD
 

Bubeník kapel Primal Fear, Annihilator, Rebellion ve svém instruktážním DVD vysvětluje: základní rudimenty, rady začátečníkům, hand grip, triky s paličkami, hi-hat foot technique, cvičení na nezávislost, moving accents, rytmy a breaky z Randyho nahrávek, aplikování různých stylů do metalové hudby, 3 sóla, dokument, rozhovor, předvedení 7 písní z Randyho kapel. Anglicky, délka 3 hodiny a 25 minut. www.randyblack.de

990 Kč Na objednávku
     
  Pat Torpey: Big Drums DVD
 

Bubeník kapely Mr.Big vysvětluje svůj styl hry, různé techniky, cvičení a triky, předvádí a analyzuje 7 songů Mr.Big, hraje 9 minutové sólo a také session s basákem Billy Sheehanem. Anglicky, délka 66 minut, tisknutelný booklet s notami.

699 Kč Na objednávku
     
  The Breakbeat Bible - The Fundamentals of Breakbeat Drumming +CD
 

Funkové rytmy, drum'n'bass, breakbeat, jungle, broken beat, hip-hop a jak je hrát na bicí soupravu. Stovky rytmů a variací od (nebo ve stylu): Clyde Stubblefield, Steve Ferrone, David Garibaldi, George Brown, Steve Gadd, Grandmaster Flash, Stanton Moore, Afrika Bambaataa, Kool Herc, Ali Shaheed Muhammad, Mike Clark, DJ Shadow a dalších. Přiložené CD obsahuje 203 ukázek v MP3. Autor: Mike Adamo. Noty, 180 stran, anglicky.

490 Kč Na objednávku
     
  Tommy Aldridge - Rock Drum Soloing And Beyond The Groove DVD
 

Bubeník jenž hrál např. s Whitesnake, Ozzy Osbourne, Gary Moore v tomto DVD ukazuje své techniky hry. Anglicky, délka 117 minut, booklet 16 stran je přiložen.

380 Kč Na objednávku
     
  Tommy Igoe: Groove Essentials Volume 1 - The Play-Along +CD
 

47 rytmů pro bicí nástroje ve 100 různých variacích spolu s návody a doprovodnými nahrávkami na CD (pomalu i rychle). Rock, funk, RnB, hip-hop, jazz, disco, reggae, calypso, bossa nova, samba, baiao, batucada, merengue, cha-cha, bolero, mambo, songo, nanigo, mozambique, salsa, tango, beguine. CD je nahrané ve formátu MP3. Noty, anglicky, 126 stran.

599 Kč Na objednávku
     
  Steven Adler's Getting Started With Rock Drumming DVD
 

Zakládající člen kapely Guns N' Roses, Steven Adler, vysvětluje začátečníkům na bicí základní rockové techniky, groovy a breaky. Naučíte se také, z čeho se skládá bicí souprava, pyramidu rytmů, stěžejní rockové rytmy, práci s dynamikou a dozvíte se, co Stevena ovlivňovalo při formování jeho hry. Anglicky, délka 43 minut.

850 Kč Na objednávku
     
  Dave Weckl: Ultimate Play-Along for Drums Level 1 Volume 1. +CD
 

Zajamujte si se 7 Wecklovými skladbami. CD obsahují verze kapela s bicími i verze bez bicích. Na kytaru Mike Stern, na basu John Patitucci, na kytaru Carlos Rios. Skladby jsou různorodé - rock, šestnáctinový rytmus, rock shuffle, rock ballad, latin, straight-ahead jazz, rock'n'roll. Obsahuje i analýzy skladeb. Noty, anglicky, 47 stran.

790 Kč Na objednávku
     
  Dave Weckl: Ultimate Play-Along for Drums Level 1 Volume 2. +2CD
 

Zajamujte si se 7 Wecklovými skladbami. CD obsahují verze kapela s bicími i verze bez bicích. Na kytaru Mike Stern, na basu John Patitucci, na klávesy Jay Oliver. Skladby jsou různorodé - rock, blues, hip-hop jazz funk, pop ballad, reggae. Noty, anglicky, 56 stran.

690 Kč Na objednávku
     
  The Book Of Funk Beats +CD
 

Encyklopedie obsahuje 600 funkových groovů pro bicí, 10 sól pro bicí a 66 breaků. Přiložené CD obsahuje 76 tracků - sóla a breaky. Autor: David Lewitt. Kniha A4, noty, 80 stran.

530 Kč Na objednávku
     
  Funk & Hip Hop Drums - Jerome Brailey DVD
 

Bubeník funkové legendy "P-Funk/Parliament Funkadelic", Jerome Brailey, vás naučí hrát funkové groovy se staccatovým i legátovým feelingem, hip-hopové rytmy, správné údery paličkami, New Orleans funk, oblíbenou techniku ghost stroke, synkopované bass drum patterns, linear grooves, jak využít hi-hat, drop-outs a další. Anglicky, 65 minut, 24 stránkový booklet přiložen.

850 Kč Na objednávku
     
  Essential Drumset Fills +CD
 

Jeff Bowders předkládá stovky bicích přechodů, 71 jich je nahraných i na CD včetně 4 play-along skladeb (rock, funk rock, hard rock, fast rock). Motion concepts, compound rhythm concepts, hand-foot concepts, drum to cymbal concepts, roll concepts, double-bass drum concepts, grouping concepts. Noty, anglicky, 120 stran.

599 Kč Na objednávku
     
  Vera Cruz Island +2CD
 

Brazilská bubenice Vera Figueiredo představuje své instrumentální album plné brazilských rytmů. Všechny party bicích jsou v notách i s podrobnými rozbory a vysvětleními. Na CD pak najdete jak kompletní verze s kapelou, tak i verze play-along bez bicích. Na albu hostovali ve dvou skladbách také Dave Weckl a Dennis Chambers. Styly zahrnují: maracatú, samba, samba jazz, samba 2/4 a 3/4, samba reggae, samba escola de samba, bossa nova, baiao, choro, chanamé, afro-cuban with rock. Noty, anglicky, 105 stran.

599 Kč Na objednávku
     
  Afro-Cuban Coordination For Drumset +CD
 

Clave, mambo, left-foot clave, bongo-bell ostinatos, improvizace, nanigo, songo, mozambique, variace s ride cimbal a cowbell. Doporučená diskografie, CD obsahuje 40 rytmů i s kapelou a také jako play-along verze. Autorka: Maria Martinez. Noty, anglicky, 80 stran.

490 Kč Na objednávku
     
  John Blackwell: The Master Series DVD
 

Bubeník známý především spoluprací s Princem, ale i s Patti LaBelle a Justin Timberlake, ve své hře mixuje R&B/Funk/Pop. Na DVD vysvětluje na svých skladbách techniky hry jako grooving/playing in the pocket, foot technique, and showmanship. V kapele hrají Gary Grainger on Bass, Mike Scott on Guitar, and Corey Bernhard on Keyboards. Anglicky, tisknutelný booklet v PDF, délka 2:53 hod.

799 Kč Na objednávku
     
  Benny Greb: The Language of Drumming 2DVD
 

Benny Greb vysvětluje např. grooving, interdependence, improvisation, rudimental vocabulary, time awareness, Western form of the Indian phrasing system, a další. Dále uvidíte jeho vystoupení s Pete Lockett, the Benny Greb Brass Band, dokument o jeho světovém turné 2007, návštěvu továren ProMark a Meinl, a také Bennyho velkolepé sólo. Anglicky, délka 3:12 hodiny, tisknutelný boooklet s notami 51 stran.

999 Kč Na objednávku
     
  Russ Miller: Arrival Behind The Glass DVD+CD
 

Oblíbený studiový bubeník Russ Miller je slyšen na stovkách desek, mnoha Grammy albech, spolupracoval např. s Ray Charles, Tina Turner, Cher, Natalie Cole, Nelly Furtado, Hilary Duff. Balení obsahuje jeho audio CD Arrival s 9 skladbami a bonusové play along CD Arrival pouze s kapelou bez bicích (zahrajete si se Steve Gadd, Steve Smith, Jeff Hamilton, Rick Marotta, Zoro, Johnny Rabb, John JR Robinson, Akira Jimbo, Wolfgang Haffner). Na DVD pak vysvětluje, jak album vznikalo, liché takty, indické rytmy, interleaving grooves, freehand technique, metličky, super-imposed time feel, atd. Obsahuje také záznam vystoupení, tisknutelný booklet s notami ke všem skladbám. Délka DVD: 3:20 hod.

550 Kč Na objednávku
     
  Jack DeJohnette: Musical Expression On The Drum Set DVD
 

Bubeník, který hrál s Miles Davis, John Coltrane, Pat Metheny, Sting, B.B.King, Santana a dalšími, vysvětluje svůj přístup k improvizaci, frázování, ladění bicích, timekeeping a melodičnosti hraní na bicí. Prozradí své fígle k práci s činely, paličkami a metličkami, šlapáku a hi-hat. Mixuje přitom různé styly jako funk, rock, latin, reggae. Anglicky, 100 minut.

850 Kč Na objednávku
     
  Jason Bittner: What Drives The Beat DVD
 

Bubeník kapely Shadows Fall podává kompletní pohled na metalové bicí. Double-bass technique, rudimental applications, blast beats, fills, two-surface riding, soloing, developing both feet evenly, 'Double Bass Crash Course', how to metalfy Jazz, Funk, Shuffles, Slow Blues and World Beats, atd. PDF booklet k vytištění. Bonusy: vystopení s kapelou, sólo, zahřívací cvičření, fotky. Anglicky, 2 hodiny 53 minut.

380 Kč Na objednávku
     
  Jeff Salem: Messin' Wid Da Bull +CD
 

Průvodce funkovými bicími ve stylu šlapajících kapel 70tých let plných dechových sekcí: Tower of Power; Blood, Sweat & Tears; Chicago; Earth, Wind & Fire; Average White Band, atd. Přiložené CD je zároveň play-along. Jeff Salem, který spolupracoval např. s Diana Krall, Robben Ford, Chieftans, vás podrobně naučí rytmy a techniky. Noty, anglicky, 128 stran.

590 Kč Na objednávku
     
  Phil Maturano: Afro Cuban Drumming DVD
 

Pronikněte do latinských stylů. Nejprve uvidíte dané rytmy zahrát na původní nástroj (perkuse) a pak se je naučíte aplikovat na bicí soupravu. Potom se tyto rytmy zapojí do rytmické sekce - k bicí soupravě přibude perkusista a budou hrát společně. Anglicky, přes 2 hodiny.

799 Kč Na objednávku
     
  The Evolution Of Blast Beats +CD
 

Extreme metal drumming ve stylu Napalm Death, Morbid Angel, Death, Deicide, Cannibal Corpse, Terrorized, Malevolent Creation. Skank beats, blast beats, bomb blast, hammer blast, freehand blast, rolls and fills, balance exercises, split exercises, foot patterns, double bass drumming workout. Obsahuje i 3 celé skladby (na CD s i bez bicích). Doporučená diskografie. Autor: Derek Roddy. Noty, anglicky, 117 stran.

599 Kč Na objednávku
     
  Mike Clark: Funk Drumming +CD
 

Legendární bubeník od Herbieho Hancocka zde vysvětluje inovativní funky groovy a pokročilejší techniky hry. Spolupracoval také mj. s Chet Baker, Tony Bennett, Wayne Shorter, Larry Coryell, Bobby McFerrin, Al Jarreau. Noty, anglicky, 48 stran.

490 Kč Na objednávku
     
  Miloš Veselý: Škola hry na bicí nástroje
 

Škola pro učitele a žáka. "Otázky a odpovědi" mezi učelem a žákem v rytmech, souhra, dvaatřicetiny, trioly v blues, synkopy, hra na malý buben, tympány, atd. Noty, 115 stran.

239 Kč Na objednávku
     
  Koordinace hry na soupravu bicích a doprovody +CD
 

Škola zaměřená na souhru rukou a nohou, plná ukázek a cvičení. Na přiloženém CD je 40 tracků. Autor Miloš Veselý hrál např. s K. Růžičkou, J. Mrázem, v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu, byl členem divadel Rokoko a Semafor. Noty, 68 stran.

344 Kč Na objednávku
     
  Pararytmy & Music Gag pro soupravu bicích
 

Etudy pro soupravu bicích nástrojů obsahují svičení ve stylu Shuffle, Swing a Rock. Výrazně zlepšují koordinaci a techniku hry, inspirují a podporují vlastní tvorbu sól a breaků. K jejich dobrému zvládnutí je nutné určité hudební vzdělání a hráčská zkušenost. Miloš Veselý. Noty, 71 stran.

219 Kč Na objednávku
     
  Akcenty pro soupravu bicích nástrojů +CD
 

Škola od Miloše Veselého zaměřená na akcenty při hře. Přiložené CD obsahuje 38 ukázek. Noty, 80 stran.

344 Kč Na objednávku
     
  100 Famous Funk Beats For Drums +CD
 

100 funkových rytmů z konkrétních songů spolu s tipy a diskografií: bubeníci nahrávající s James Brownem, klasické RnB, funk and soul, George Brown, Kool and the Gang, James "Diamond" Williams - Ohio Players, David Garibaldi - Tower of Power, Mike Clark. Noty, anglicky, 56 stran.

490 Kč Na objednávku
     
  Libor Kubánek: Škola hry na bicí soupravu
 

Spíše přehled cvičení a ukázek než samostatná škola. Beat - rock, breaky, liché takty, jazz, cvičení na ligatury, tanečí rytmy, double bass, sóla, dueta, bossa nova. Noty, 68 stran.

289 Kč Na objednávku
     
  Double Pedal Metal +CD
 

Metalová smršť na dvojšlapku. Steve Kilgallon vysvětluje každý pekelný rytmus v několika verzích použitelných ve slokách a refrénech, s dalšími variacemi a také v celé skladbě. Těchto skladeb zde najdete celkem 14 ve stylu Jason Bittner (Shadows Fall), Chris Adler (Lamb Of God), Vinnie Paul (Pantera), Lars Ulrich (Metallica), Mike Wengren (Disturbed), Dave Lombardo (Slayer). Na přiloženém CD jsou verze s celou kapelou, se kterou také můžete hrát (play-along). Noty, anglicky, 92 stran.

599 Kč Na objednávku
     
  Jojo Mayer: Secret Weapons For The Modern Drummer - A Guide To Hand Technique 2DVD
 

Jojo Mayer sebral neskutečné množství techniky do dvou DVD. Od základů až k velmi pokročilým technikám hry. German Grip, French Grip, Traditional Grip, rebound and the fulcrum and the Gladstone, Moeller and finger techniques, Highly-evolved, hybrid techniques such as the push-pull, drop-bounce, reverse stroke and one-handed roll, Exercises to build Speed, Accuracy, Endurance, Power and Dexterity, Concepts to troubleshoot and overcome technical barriers. Jojo Mayer má své projekty Nerve a Prohibited Beatz, doprovázel např. Mike Stern, Vernon Reid, DJ Spooky, Vienna Art Orchestra, Hiram Bullock. Anglicky i německy, 3 hodiny.

990 Kč Na objednávku
     
  Ultimate Play-Along: Carmine Appice Guitar Zeuz Drum Trax +CD
 

Legendární Carmine Appice pro vás připravil podrobné noty a nahrávky ze svého CD Guitar Zeuz a přidal i rozbory skladeb - celkem sedmi: Code 19, Days Are Nights, Dislocated, Gonna Rain, Out Of Mind, Stash, This Time Around. Zahrajete si tedy např. s Ted Nugent, Paul Gilbert, Richie Sambora, Neal Schon, Zakk Wylde. Noty, anglicky, 74 stran.

750 Kč Na objednávku
     
  Ed Thigpen: The Essence Of Brushes DVD
 

Mistr hraní s metličkami vám názorně předvede všechny stěžejní techniky s nimi. Různé typy úhozů a aplikace v rozličných jazzových rytmech. Jako bonus vám zahraje několik skladeb s basistou Ronem Cartrem a kytaristou Tonym Purronem. Anglicky, 60 minut.

740 Kč Na objednávku
     
  Drum Play-Along Volume 2: Classic Rock +CD
 

Naučíte se 8 rockových pecek podle not i CD a pak si je můžete zahrát s kapelou na CD. Barracuda [Heart], Come Together [Beatles], Mississippi Queen [Mountain], Radar Love [Golden Earring], Space Truckin' [Deep Purple], Walk This Way [Aerosmith], White Room [Cream], Won't Get Fooled Again [Who]. Noty, 56 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Chad Smith: Eastern Rim 2DVD
 

Bubeník Red Hot Chili Peppers: bubenické kliniky z Austrálie a Japonska, kde vysvětluje své techniky hry ze Stadium Arcadium i rockové klasiky Moby Dick atd. Multikamerové pohledy umožňují nahlédnout Chadovi přímo pod "pracky". Vystoupení kapely, které se zvrhne v improvizaci (30 min). Rozhovor s Chadem. Dále uvidíte jeho archivní záběry z vystoupení ještě než potkal RHCP a z jeho dalších projektů. Anglicky, 3 hodiny a 15 minut.

899 Kč Na objednávku
     
  Antonio Sanchez DVD
 

Bubeník skupiny Pat Metheny Group vysvětluje cvičení, techniky rukou, motivic development, rozvíjení nezávislosti, hledání vlastního hlasu, left-foot clavé, playing stylistically, sólové nápady, odd-meter clavé. Nejprve na menší jazzovou soupravu a pak na velký set, který používá s Patem Methenym. Sanchez spolupracoval také s Chick Corea, Michael Brecker, Charlie Haden, Gary Burton, Toots Thielmans. Anglicky, 2 hodiny 53 minut, tisknutelný booklet.

380 Kč Na objednávku
     
  Grooves You Can Use +2CD
 

154 základních rytmů ve všech stylech pro bicí nástroje: rock'n'roll, surf, 60's rock, 70's rock, hard rock, pop rock, country rock, southern rock, power pop, folk rock, latin rock, punk, heavy metal, american rock, speed metal, mainstream pop, modern metal, grunge rock, alternate rock, blues rock, progressive rock, funk rock, ska, hip-hop (east coast, west coast, down south, old school), RnB, blues, bossa nova, cha-cha, country, disco, funk, gospel, mambo, Motown, New Orleans, soul, reggae, samba, swing, jazz. Na přiložených dvou CD jsou také všechny nahrané živým bubeníkem. Anglicky, noty, 40 stran.

490 Kč Na objednávku
     
  Steve Gadd: Master Series DVD
 

Výuková klinika z Manhattan School of Music in New York 2006. Funk patterns, aplikace rudimentů, hraní s clickem, tipy do studia, brush patterns, liché takty, Mozambique/Latin rytmy. Rozebírání vlastních skladeb: Aja, Nite Sprite, Late ing the Evening, 50 Ways to Your Lover. Gadd také zahraje sólové kousky, které obsahují jeho základní charakteristické techniky. Bonusy: rozhovor na turné, zkouška a vystoupení s Giovanni Hidalgo, dokument o kariéře S.Gadda. Anglicky, 2 hodiny a 53 minut.

799 Kč Na objednávku
     
  Drum Legends: John Bonham DVD
 

Bubeník John Bonham se proslavil v legendární rockové kapele Led Zeppelin. Na tomto DVD vás naučí bubeník Pete Riley (hrající u Motörhead, Republica, Keith Emerson) pět pecek: Rock and Roll, When The Levee Breaks, Good Times Bad Times, Black Dog, Fool in the Rain. Anglicky, 2 hodiny.

850 Kč Na objednávku
     
  Classic Rock Drum Solos DVD
 

Unikátní záběry těch nejdůležitějších rockových bubeníků v historii. Provádí a komentuje Carmine Appice. Uvidíte legendární bubeníky z 50tých let: Gene Krupa, Lionel Hampton, Louis Jordan's Shadow Wilson, Louis Prima's Jimmy Vincent, Bill Haley's Ralph Jones, The Ventures' Mel Taylor. Z 60tých let: Ginger Baker; Michael Shrieve in his famed outing at Woodstock with Santana, and the only existing footage of rock drumming's first superstar, Sandy Nelson. Ze 70tých let: Danny Seraphine, Don Brewer, Ron Bushey, Carl Palmer, Ian Paice, Clive Bunker, host Carmine Appice, and Keith Moon's only filmed drum solo. Z 80tých: Cozy Powell, Steve Smith, Neil Peart. Anglicky, 2 hodiny.

799 Kč Na objednávku
     
  Step One: Play Rock Drums +CD
 

Úplným začátečníkům na rockové bicí je určena tato škola. Naučíte se číst noty, držet správně paličky, rytmy na hi-hat, základní rockové rytmy i se šlapákem, shuffle rock, jazzrock, rytmy s šestnáctinami, přechody a další. Všechny rytmy jsou i na CD. Noty, fotky, nákresy, anglicky, 44 stran.

350 Kč Na objednávku
     
  Berklee Practice Method: Drums +CD
 

To co doposud žádná škola neučila: úloha v kapele, stavba skladeb, improvizace, naslouchání spoluhráčům, rytmy a jejich úloha v jednotlivých skladbách, cvičení. To vše na ukázkových skladbách rock, hard rock, blues, blues swing, funk, popfunk, bossa nova, "stop time". Na CD kapela pro vaše cvičení. Tato škola se stejnými skladbami existuje i pro basu, kytaru, klávesy a dechy, takže můžete hrát skladby v kapele. Kniha A4, noty, anglicky, 85 stran.

490 Kč Na objednávku
     
  Ed Shaughnessy and Clem DeRosa: Big Band Drumming DVD
 

Průvodce pro bubeníky styly jazz, swing a latin. "Four T's": time, taste, technique, timbre. Práce s dynamikou, vyhrávkami, metličkami. Techniky swing, shuffle, latin, ballad. Každý styl a koncept je ukázán i na klasických kouscích s big bandem a poté rozebrán. Ed Shaughnessy hrál s Benny Goodman, Count Basie, Charlie Ventura. Clem DeRosa je aranžér a dirigent, nahrával např. s Charlie Mingus, Ben Webster a vedl orchestry Glenn Miller, Dorsey Brothers ad. Anglicky, 69 minut.

750 Kč Na objednávku
     
  Jeff Queen: Playing With Sticks DVD
 

Světový šampión v Solo Snare Drumming Jeff Queen vysvětluje techniky rukou a současné rudimentální techniky. Od základů, přes detailní analýzu Moeller techniky a Velocity Stroke. Jak tyto techniky aplikovat na flams, diddles, rolls, hybrid rudiments. Dále timing, buzz roll control, The Grid, "4-2-1". Konstrukce sóla, dosažení rychlosti, triky s paličkami atd. Anglicky, 3 a půl hodiny.

380 Kč Na objednávku
     
  Blues Drumming +CD
 

Škola bluesové hry na bicí nástroje. Triolový feeling, bluesové rytmy, přechody, rytmická cvičení, akcentované trioly, ghost notes, synkopace šlapáku, šestnáctky, stavba bluesové skladby (melodie, groove, sólo, bridge). Pomalé blues, rovné šestnáctky, half-time blues, 6/8 jazz blues. CD obsahuje 7 různých blues ve verzích s kapelou a bicími i bez bicích. Kniha A4, noty, anglicky, 55 stran.

390 Kč Na objednávku
     
  Mike Portnoy: In Constant Motion 3DVD
 

Třídisková novinka bubeníka Dream Theater. Disk 1: Zaměřeno na poslední tři alba Six Degrees Of Inner Turbulence, Train Of Thought, Octavarium. 8 skladeb s celou kapelou, následně podrobně bicí ve studiu s rozborem Portnoye. Disk 2: Mikeovi další projekty TransAtlantic, John Arch, John Petrucci/G3, Fates Warning, Overkill. Procházka po Mikově domě s bicími sadami. Disk 3: Bonusy: Exklusivní Dream Theater tracky z koncertu, tři sóla naživo včetně duetů s Charlie Benante, Jason Bittner, Richard Christy, prohlídka Mikeovy "Albino Monster" drumkit, bonusové klipy ze studia a naživo, u tří skladeb možnost přepínání mezi více kamerami, PDF transkripce vybraných skladeb, fotogalerie, plakát. Anglicky, 7 hodin. 

750 Kč Na objednávku
     
  Chad Smith and John Blackwell (Drummer's Night in Boston) DVD
 

Společné vystoupení bubeníka Chada Smithe z Red Hot Chili Peppers a bubeníka Johna Blackwella od funkového Prince. Hrají jak sólově, tak společně. Jako hosté se přidají rockový bubeník Simon Kirke a Horatio "El Negro" Hernandez a také perkusista Eguie Castrillo. Kapelu dotváří baskytara a klávesy. Bonus: rozhovory. Anglicky, 91 minut.

550 Kč Na objednávku
     
  David Garibaldi: Code of Funk +CD+2DVD-ROM
 

V těchto notách najdete vysvětlené techniky funkového bubeníka Davida Garibaldiho a na přiložených CD a DVD-ROMech i hudbu jeho kapely Tower of Power, se kterou tak můžete cvičit. Obsahuje 8 skladeb z alba "Oakland Zone". Dále jsou zde doporučené nahrávky pro funkovou hru. Kniha A4, anglicky, 79 stran.

699 Kč Na objednávku
     
  Absolute Beginners: Drums DVD
 

Úplným začátečníkům určené instruktážní video, z kterého se naučíte sestavit svoji soupravu, naladit bicí, správné držení paliček, technika úhozů, základy čtení not, porozumění rytmům, koordinace šlapáku, virblu, hi-hat, crash a ride činelů. Anglicky (nebo německy), 50 minut, booklet.

550 Kč Na objednávku
     
  Thomas Lang: Creative Coordination and Advanced Foot Technique 3DVD
 

Obsahuje tři části: Advanced Foot-Technique Exercises - single/double stroke patterns, flam and double stroke accent patterns, rudimenty, na kterých osvětluje techniku multi-pedal orchestrations and foot ostinatos. Contemporary Coordination Matrix - Thomas Lang odhaluje svou metodu koordinace a nezávislosti. Modern Playing Concepts - jak aplikovat tyto koncepty do skutečných situací v různých hudebních stylech a sólech. Bonusy: další tipy a rady (držení paliček, rovnováha, cvičení), PDF noty, záznam X-Ray Kit, V-Drums Kit, návštěva Thomasova domácího studia, živé vystoupení, fotky, plakát. Anglicky i německy, 7 hodin.

740 Kč Na objednávku
     
  Thomas Lang: Creative Control 2DVD
 

Unikátní a inovativní systém, který používá Thomas Lang k rozvoji rychlosti, kontroly, obratnosti a koordinace. Krok za krokem zlepšíte svoji hru na bicí soupravu, ať už hrajete jakýkoli styl. Pokročilé techniky pro ruce a nohy, aplikované rudimenty, triky s paličkami, ergonomie, multipedal orchestrace, dvojšlapka, moderní groovy atd. Bonusy: audio files pro cvičení, 94 PDF souborů a transkripcí Langových věcí a 100 cvičení. Lang spolupracoval např. s Geri Halliwell, Robbie Williams, Gianna Nannini, Ozzy Osbourne, B*Witched, The Clash. Více než 5 hodin, anglicky.

1 350 Kč Na objednávku
     
  Bass Drum and Hi-Hat Technique DVD
 

Výuka techniky hry na šlapák a hi-hat aplikováním Moeller techniky. Vysvětluje Michael Packer, instruktor na Los Angeles Music Academy a přispěvatel časopisů Modern Drummer a Drum!. Anglicky, 89 minut, booklet.

499 Kč Na objednávku
     
  Ray Luzier: Double Bass Techniques DVD
 

DVD zaměřené na rytmy a rychlost hry s dvojšlapkou, nezávislost, cvičení na koordinaci ruce-nohy, cvičení na akcenty a další techniky. Ray Luzier hrál s David Lee Rothem, Billy Sheehanem (který na tomto DVD hraje!), Darren Housholderem, a dalšími kytarovými šílenci. RayLuzier.com. Anglicky, 103 minut.

840 Kč Na objednávku
     
  Jeff Bowders: Double Bass Drumming Workshop DVD
 

Instruktážní DVD hry na dvojšlapku/dva šlapáky. Techniky a cvičení v různých rytmech, rovnováha, cvičení na výdrž a vytrvalost, mirrored double bass grooves, sólové a přechodové techniky. Jeff Bowders je instruktorem na Percussion Institute of Technology. 67 minut, anglicky, booklet.

490 Kč Na objednávku
     
  Conversations in Clave +CD
 

Podrobné studie four-way independence založené na afrokubánských rytmech. Clave, rumba, frázování, cvičení technická i kreativní, melodické permutace, cascara rytmus, afro-cuban 6/8, aplikace v improvizaci, guaguanco, mambo, macuta, cha cha, merengue, songo, mozambique atd. Autor Horacio "El Negro" Hernandez spolupracoval např. s Carlos Santana, Mike Stern, Tito Puente, Hidalgo, Patitucci a vyučuje také na Berklee. Kniha A4, noty, 136 stran, anglicky.

799 Kč Na objednávku
     
  Chad Smith and Ian Paice DVD
 

Chad Smith je bubeník Red Hot Chili Peppers a byl v roce 2005 vyhlášen v anketě časopisu Modern Drummer "Rockovým bubeníkem roku". Ian Paice se proslavil hraním např. s Deep Purple, Whitesnake, Gary Moore. Uvidíte jejich koncert, kde hrají jednak každý samostatně a pak také společně na jednom pódiu. Dále rozhovory s nimi, zvukovou zkoušku a jejich komentáře k technice. 66 minut, anglicky.

550 Kč Na objednávku
     
  Double Trouble (Pete Riley) +CD
 

Pete Riley napsal obsáhlou školu na dvojšlapku/2 kopáky, "nabušenou" ukázkami a příklady. Šestnáctinové, triolové, dvaatřicetinové figury, sextoly, shuffle, zapojení přechodů, liché takty, pushed accents, linear crossovers, permutations, unisono fráze, ostináta, ruffs, hi-hat, rock shuffle, sólování. "Pete předkládá své nápady velmi jasně a s notnou dávkou kreativity." ...Virgil Donati. CD obsahuje 73 ukázek. Kniha A4, noty, anglicky, 66 stran.

579 Kč Na skladě
     
  Steve Smith: Drum Set Technique/History Of The U.S Beat 2DVD
 

Steve Smith vám podrobně předvede živou "encyklopedii" rytmů. Naučí vás všechny stěžejní rytmy z mnoha stylů společně s kapelou Vital Information, např. Early New Orleans Jazz, Big Band, Bebop, Rhythm and Blues, Country, Blues, Gospel, Rock'n'Roll, Funk, Jazzrock. Dále cvičení, licky, nezávislost, metric modulation atd. Zvoleno nejlepším DVD roku 2003 (časopis Modern Drummer). Bonusy: další vystoupení, sóla na bicí, hi-hat, možnost volby kamery, komentář, doporučené nahrávky a další. Anglicky, 4 hodiny a 38 minut.

740 Kč Na objednávku
     
  Getting Started On Drums DVD
 

Všem začátečníkům je určeno toto instruktážní DVD od Tommyho Igoe. Naučíte se správně postavit bicí soupravu, jak si vybírat a držet paličky, jak kontrolovat pedály, koordinace končetin, několik základních rytmů, přechodů, 3 skladby kapely bez bicích play-along pro vaši hru, hra celé skladby a další. Tommy Igoe hrál např. s Lauryn Hill, Stanley Jordan, Art Garfunkel a hraje na bicí od svých 2 let. Anglicky, 2 hodiny 20 minut. 

490 Kč Na objednávku
     
  Jazz Drummer's Workshop +CD
 

Autor John Riley hrál např. s Miles Davis, Dizzy Gillespie, Stan Getz, John Scofield, Mike Stern, Bob Minzer, Joe Lovano. V této škole vysvětluje: nalézání groovu, cross-training, time matters, second-line applications, rychlost ve swingu, 3/4 doprovody, 3/4 sólování, doubles crossed, liché takty, analýzy a ukázky Billy Higgins, Philly Joe Jones, Elvin Jones, Tony Williams, doporučené nahrávky atd. Noty, fotky, anglicky, 64 stran.

490 Kč Na objednávku
     
  Vinnie Colaiuta: UnReel Drum Book +2CD
 

Průvodce bicími technikami vynikajícího bubeníka, který hrál např. s Frank Zappa, Joni Mitchell, Sting. Cvičení, rozbor rytmů a sól, 2CD obsahují ukázky, skladby a kapelu s kterou můžete hrát. Kniha A4, noty, anglicky, 144 stran.

999 Kč Na objednávku
     
  Rock Drums (Ultimate Beginner) DVD
 

Výuka rockových rytmů pro začátečníky. Různé rytmy, přechody a breaky, praktické tipy, hodnota not, tvorba groovu, 16tkové variace na šlapák, rocková balada, rock shuffle, paterny, tempo, dynamika a další. Noty běží na obrazovce. Vysvětluje Tom Brechtlein, který hrál např. s Chickem Coreou, Robbenem Fordem. 60 minut, anglicky.

650 Kč Na objednávku
     
  1001 Drum Grooves
 

Obsáhlá encyklopedie bicích rytmů rock, funky, blues, jazz, etno, afrocuban, carribean, double bass. Ideální pro rozšíření vaší zásobárny groovů. Kniha A4, noty, 112 stran.

490 Kč Na objednávku
     
  Funk and Hip-Hop Drumming +CD
 

Kniha z Musicians Institutu od Eda Roscettiho vás naučí rytmy, breaky a 7 celých skladeb. Obsahuje: feeling the downbeats, syncopated backbeats, rovné a swing frázování, feeling the upbeats, tři způsoby rozvíjení přesnosti, straight time, posunuté šestnáctiny, hip-hop shuffle. Na CD jsou ukázky s kapelou i playalong tracky pro vaši hru s nahrávkou. Noty, anglicky, 48 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Classic Rock Drum Beats and Loops +2CD
 

101 základních rytmů pro bicí na CD a v notách: Rock 'n roll, 60's rock, 70's rock, Surf, Hard rock, Poprock, Southern rock, Country rock, Powerpop, Folkrock, Latin rock, Punk, Heavy metal, American rock, Speed metal atd. S CDčkem můžete také cvičit. Na CD-ROMu je navíc 500 smyček ve formátu .wav, které využijete do sampleru nebo hard disk programu. Noty, anglicky, 32 stran, +CD, +CD-ROM.

450 Kč Na objednávku
     
  Dave Lombardo: Power Grooves +CD
 

Bubeník Slayer a Grip Inc. vyučuje techniku hry hard rocku, thrash a heavy metalu: čtení not, cvičení, osminové a šestnáctinové rytmy, rytmy s dvojšlapkou, tomy a 7 celých skladeb, které budete cvičit i do kapely na CD! Noty, anglicky, 46 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Carmine Appice: Ultimate Realistic Rock Drum Method +2CD
 

Legendární škola pro rockové bubeníky. Šestnáctky, akcentování šlapáku, shuffle, synkopace, hi-hat rytmy, sólování, rockové breaky, dvojšlapka, 7/8 a 9/8 takt a 2 rave rytmy. Na CD jsou všechny ukázky a 3 kompletní skladby s klikem ale bez bicích pro Vaši hru (play-along). Obsahuje také diskografii a barevný poster. "Realistic Rock byla jedna z knih, které jsem prošel od začátku až do konce a byla velice užitečná při mých začátcích rozvíjení nezávislosti a možností rytmů." ...Dave Weckl. "Poprvé jsem si ji koupil už jako kluk, a stále se mi ta investice vrací." ...Greg Bissonette. Kniha A4, noty, anglicky, 94 stran.

750 Kč Na objednávku
     
  Brazilian Coordination For Drumset +CD
 

Publikace od Maria Martinez pokrývá latinské styly jako Bossa Nova, Samba, Baiao nebo Partido. Obsahuje jedinečné studie rytmů, rytmického frázování a veškeré ukázky zahrané s celou kapelou. Na CD jsou také tracky bez bicích, do kterých můžete hrát vy sami. Noty, anglicky, 80 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Encyclopedia Of Double Bass Drumming
 

Obsáhlý průvodce technikami dvou šlapáků nebo dvojšlapky od Bobby Rondinelli (hrál s Black Sabbath, Quiet Riot, Scorpions, Aerosmith, Blue Öyster Cult) a Michael Lauren (hrál např. s Paul Anka, Chuck Berry, Charles Brown). Sekce: začátečníci, šestnáctinové úhozy, složité šestnáctinové úhozy, šestnáctinové trioly, dvaatřicetiny a dvaatřicetinové trioly, bluesové figury, osminy, power threes, linear cross-rhythms, combinations, fast track double bass, profily bubeníků rock a jazz. Noty, 84 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Art of Bop Drumming (John Riley) +CD
 

Kompletní průvodce jazzovou hrou s mnoha ukázkami, nákresy, fotkami, citáty a 6 skladbami s i bez bicích pro vaši hru. Zvuk, činely, frázování, rytmické transpozice, doprovázení sólisty, naslouchání a struktura skladby, sólování, metličky, samba, mambo, hra rychlého tempa a mnoho dalšího. +struktury 6 skladeb od 6 legendárních jazzových bubeníků. "Velice tuto knihu doporučuji. Určitě se stane klasikou." ...Gary Chaffee. CD má 72 minut. Kniha A4, noty, anglicky, 80 stran.

790 Kč Na objednávku
     
  Beyond Bop Drumming +CD
 

John Riley navazuje na školu Art of Bop Drumming a vysvětluje time playing, uptempo studies, implied time/metric modulation (3/4 over 4/4 atd., odd groups), analýza několika rytmů ze známých standardů, mnoho sólových technik a tři play-along skladby. Anglicky, noty, 78 stran.

790 Kč Na objednávku
     
  Take The Lead: Jazz Drums +CD
 

8 jazzových skladeb můžete cvičit do kapely na CD, kde jsou samozřejmě také verze s bicími: Birdland (Zavinul), Desafinado (Jobim), Don't Get Around Much Anymore (Ellington), Fascinating Rhythm (Gershwin), Misty, My Funny Valentine, One O'Clock Jump (C.Basie), Summertime (Gershwin). Noty, 20 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Jungle/Drum'n'Bass for the Acoustic Drum Set +2CD
 

Pro bubeníky, kteří chtějí rozvíjet svoji hru v elektronickém stylu jungle - drum'n'bass je tato obsáhlá moderní publikace se dvěma audio CD navíc. Naučíte se jak jednotlivé rytmy, tak také rady k napodobení loop soundu, double bass jungle grooves, používání sampleru a samplů na CD k vlastní tvorbě. "Johnny Rabb je bubeník, který ztělesňuje a rozvíjí perkusivní hlas dnešní mladé kultury. Hraje tyto rytmy na bicí soupravu s úžasným přirozeným jakoby elektronickým soundem." ...Steve Smith. "Johnny je jeden z nejinovativnějších hráčů dneška! Tato kniha je vzrušující, svěží a plná zábavy, a Johnny Rabb je král junglu." ...Zoro. Autor JohnnyRabb.com je držitelem Guinnessova rekordu jako Nejrychlejší bubeník světa, když zahrál 1071 jednotlivých úhozů za 60 sekund. Kniha A4, noty, anglicky, 152 stran.

790 Kč Na objednávku
     
  Hip Hop Drum Patterns +CD
 

Dave Zubraski zde předkládá hip-hopové, funkové a soulové rytmy, které si můžete zahrát i s kapelou na přiloženém CD. Celkem je zde 45 paternů. Noty, anglicky, 48 stran.

399 Kč Na objednávku
     
  Mike Portnoy: Liquid Drum Theater 2DVD
 

Obsahuje hudbu z CD Liquid Tension Experiment. Mike hraje 8 skladeb a vysvětluje jednotlivé breaky z každé skladby. Navíc vysvětluje jak rozvíjet zásobárnu breaků a paternů. Obsahuje také záběry z nahrávání LTE alba a ukázky z live footage shot v Millbank Studios. Produkce Rob Wallis. Druhé DVD se zaměřuje na hudbu Dream Theater a obsahuje také natáčení v Beartracks Studios. Mike předvádí 11 písní z Falling Into Infinity a Scenes From A Memory CD. Rozebírá bicí party a vysvětluje také hru v lichých taktech, rozvíjení dvojšlapky, sólování a další. Obsahuje také záběry z koncertu Dream Theater z turné 1998. Anglicky, 190 minut.

799 Kč Na objednávku
     
  Drummer's Guide to Odd Meters +CD
 

Průvodce lichými takty od Eda Roscettiho z Musicians Institutu vám rozšíří rytmické možnosti hry o 3/4, 6/8, 5/4, 5/8, 7/8, 9/8, 11/8 takt, jejich střídání, hru přes taktovou čáru. Ukázky jsou pochopitelně s celou kapelou a ukázkové skladby si můžete zahrát i do tracků bez bicích. Noty, anglicky, 48 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Matt Sorum: Drum Licks+Tricks from the Rock+Roll Jungle DVD
 

Znáte ho jako energického bubeníka z The Cult a Guns N' Roses. Stavba soupravy, tvorba rytmu, free left hand technique, časté otázky. Latin, samba, funk, ska, reggae s Lanny Cordola (gtr) a Chuck Wright (bg). Spolu se Slashem a Duff McKaganem vytvářejí song přímo před vašima očima, takže sledujete jak bicí rozvíjí píseň. Supervisor: Pat Torpey. Anglicky, 53 minut.

799 Kč Na objednávku
     
  Modern Fusion Drumming 2000 - Technika hry na bicí soupravu (Roman Kobiela)
 

Tato česká publikace je zaměřena na techniku ovládání rukou, pedálovou techniku velkého bubnu a hi-hat a jejich kombinace. Dále zde najdete ostinátní doprovody, ozdobné noty typu ghost notes, koordinační rozklady a takty s lichým počtem dob. Důraz je dán na směr fusion, tedy spojení hudebních stylů pop, rock, jazz, latin, funk atd. V češtině, noty, 70 stran.

149 Kč Na objednávku
     
  Simon Phillips: Complete DVD
 

Bubeník Toto vysvětluje na několika skladbách (s basou a kytarou) své party, liché takty 7/4, 5/4, 6/8, 33/8, paradidly, prstové techniky, pětiminutové sólo a další. Obsahuje dříve vydané dvě videokazety "Returns" a "Simon Phillips". Anglicky, 2 hodiny.

890 Kč Na objednávku
     
  Neil Peart: Anatomy of a Drum Solo 2DVD
 

Bubeník skupiny Rush vysvětluje svoji techniku sólování na 9ti minutové skladbě Der Trommler, kterou podrobně rozebírá a vše ukazuje názorně. Dále uvidíte dvě improvizované skladby (každá má 30 minut), navíc sólo z 1994 Counterparts Tour, Neil's Grammy-nominated solo, a dvě skladby Rush z roku 2004, vše z perspektivy bubeníka. Bonusy: rozhovor s Neilovým technikem, fotogalerie a PDF noty k Der Trommler. Anglicky.

740 Kč Na objednávku
     
  Chris Adler + Jason Bittner: Live at Modern Drummer Festival 2005 DVD
 

Bubeník metalové kapely Lamb of God Chris Adler se svým vystoupením na bubenickém festivalu. Dále vysvětluje svoje techniky a cvičení, popisuje svoji sadu, technické parametry bicích spolu se svým technikem. V druhé polovině DVD vysupuje Jason Bittner, bubeník kapely Shadows Fall. Kromě hry uvidíte i jeho kliniku z Německa, 18 minut lekcí, jednu skladbu ve studiu spolu s vysvětlením partu bicích. Anglicky, 155 minut.

790 Kč Na objednávku
     
  Ginger Baker: Master Drum Technique DVD
 

Bubeník slavné to kapely Cream si nenechá cenné zkušenosti jen pro sebe: rudimenty, paradidly, tom-tom techniky, posun rytmu, tvorba paternu s využitím celé soupravy, experimentování s lichými takty, africké rytmy, kombinace šlapáku a hi-hat. Mnoho ukázek předvádí s celou kapelou. Anglicky, 1 hodina a 20 minut.

380 Kč Na objednávku
     
  Steve Gadd: Up Close DVD
 

V tomto instruktážním DVD ukazuje Steve aplikaci rudimentů, techniku dvojšlapky, hraje několik výborných sól na bicí soupravu, vysvětluje čím byl ovlivněn a další. Anglicky, 60 minut.

990 Kč Na objednávku
     
  Steve Gadd: In Session DVD
 

Aranžování skladeb, tvorba groovů, hra funky, latiny, reggae, shufflu a balad, 90 minut, tisknutelné noty.

990 Kč Na objednávku
     
  Extreme Drumming by Marco Minnemann DVD
 

Nahlédněte z několika úhlů kamery na mnoho Marcových bubenických tajemství a skladatelských dovedností. Zahraje více než 10 skladeb s doprovodnými tracky, 5 věcí s živou kapelou z jeho CD (Steve Hamilton -Earthworks piano, Wolfgang Schmid -Passport basa). Zahraje např. 15/16 taktové fusion se stejnou lehkostí a dynamickou proměnlivostí jako obyčejný 4/4. Bonusy: extreme drum solo, 3 alternativní tracky, z pozadí scény, interaktivní bicí souprava, fotky, diskografie, DVD-ROM s MP3, lekcemi a notami k vytištění. DD5.1, anglicky, délka téměř 4 hodiny.

990 Kč Na objednávku
     
  Dave Weckl: How to Develop Your Own Sound DVD
 

Dave zde vysvětluje a předvádí všechny aspekty rozvoje vašeho vlastního zvuku. Začíná s tím, jak získat dokonalý akustický zvuk a jak naladit vaši soupravu. Potom nastavuje mikrofony, vysvětluje různé typy a jejich funkce a ukazuje jejich správný výběr a umístění. Ukazuje mixpult a nastavení frekvencí, ekvalizaci, phase cancellation a šumovou bránu. Všechny příklady Dave ukazuje na hře s jeho kapelou. Anglicky.

940 Kč Na objednávku
     
  Dave Weckl: How to Develop Your Technique DVD
 

V tomto videu Dave vysvětluje svůj přirozený přístup k bicím a technice hry. Všechny ukázky hraje na pady a poté na soupravu. Nakonec je uvede v život spolu s kapelou Dave Weckl Band a speciální akustickou skupinou sehranou společně pro toto video. D. Weckl byl v anketě časopisu Modern Drummer zvolen nejlepším bubeníkem moderního jazzu v roce 2001. DVD bonusy: multináhledy kamer, záznam z Drummers Collective New York, rozhovor. Anglicky.

940 Kč Na objednávku
     
  Dave Weckl: How to Practice DVD
 

Dave vysvětluje a předvádí jak cvičit a rozvíjet svou hru. Procvičíte si tak přesnost hry a správné pohyby. Všechny ukázky hraje na pady a poté na soupravu. Nakonec je uvede v život spolu s kapelou Dave Weckl Band a speciální akustickou skupinou sehranou společně pro toto video. Řada instruktážních videí Natural Evolution zvítězila jako nejlepší budebnické video roku 2001 v časopise Modern Drummer. DVD bonusy: multináhledy kamer, záznam z Ultimate Drummer Weekend Australia 2002, rozhovor. Anglicky.

940 Kč Na objednávku
     
  Dave Weckl: Next Step DVD
 

U nás asi nejznámější bubeník Dave Weckl zde vysvětluje tvorbu rytmů a bicích partů, techniku činelů, frázování, sólování, posunutí rytmu, liché takty, přesnou hru. Dále předvede 3 skladby a několik fantastických sól. Bonusy: vystoupení s Walfredo Reyesem, vystoupení Chad Smitha "Breaking the Girl", katalog D.Weckla. Anglicky, 80 minut.

740 Kč Na objednávku
     
  Dave Weckl: Back to Basics DVD
 

Stěžejní postupy jako technika rukou a nohou, cvičení, sestavení sady a různé přístupy k bicím a mnoho dalšího. Uvidíte také několik skladeb. Bonusy: vystoupení s Walfredo Reyesem, "Time check" se Steve Smithem, katalog, DVD-ROM materiály. Anglicky, 72 minut.

880 Kč Na objednávku
     
  Carter Beauford: Under the Table and Drumming DVD
 

DVD fenomenálního bubeníka Dave Matthews Bandu. Hra 6 písní s kapelou, No 41, Say Goodbye, Tripping Billies s nahranými doprovodnými tracky, probírání doprovodů, breaky, jeho technika hi-hat, time feel, dvojšlapka, činely a mnoho dalšího. Bonusy: rozhovor, živé dosud nezveřejněné vystoupení s kapelou, interaktivní průvodce Carterovou sadou bicích. Anglicky.

1 280 Kč Na objednávku
     
  Art Of Modern Jazz Drumming -Jack De Johnette
 

Publikace shrnující principy, techniky a rytmy pro jazzové bubeníky. Sekce na improvizaci, činelové rytmy, interakci a další. Noty, anglicky, 48 stran.

490 Kč Na objednávku
     
  Classic Drum Solos and Drum Battles DVD
 

Toto hodinové DVD představuje 15 legendárních jazzových bubeníků při ohromujících sólech a neobvyklých bubenických duelech ("bitvách"), které jste doposud neviděli. Obsahuje sóla Buddy Rich, Joe Morello, Sam Woodyard Sonny Payne, Rufus Jones a Louie Bellson, a "bitvy" mezi Gene Krupa a Cozy Cole, Buddy Rich a Ed Shaughnessy; Chico Hamilton, Gene Krupa a Lionel Hampton; Elvin Jones, Sunny Murray a Art Blakey; a jediné setkání Buddy Riche a Jerry Lewise v životě! Také obsahuje kompletní komentář Peter Erskinea a originální ukázku z "The Gene Krupa Story". 60 minut.

499 Kč Na objednávku
     
  Chad Smith: Red Hot Rhythm Method DVD
 

Bubeník Red Hot Chili Pepers hraje z alba Blood, Sugar, Sex, Magic Give it away, Higher ground, Breaking the girl, Suck my kiss a zaměřuje se na kopák, synkopace na virblu a práci s činely. Potom přichází basák Flea a spolu hrají mnoho songů včetně Naked in the rain, Nobody weird like me, If you have to ask. Také spustí několik z řetězu utržených jamů, na kterých budete moci oči a uši nechat. Funk it! Pro mírně a středně pokročilé. Anglicky, 72 minut.

1 150 Kč Na objednávku
     
  Billy Cobham: Ultimate Play-Along Conundrum Drum Trax +2CD
 

Zahrajte si 6 Cobhamových skladeb s jeho jazzovou kapelou. Na CD jsou tracky s i bez bicích a vše je samozřejmě i v notách a s Billyho rozborem. Skladby z CD "Spectrum": Torpedo Flow, Stratus, Red Baron, On the Move, Conundrum, Eleuthera. Noty, 40 stran.

599 Kč Na objednávku
     
  Buddy Rich: At the Top DVD
 

Záznam jedinečného koncertu v Rochesteru - New Yorku z roku 1973, kdy byl Rich ve vrcholné formě. Jako bonus zde najdete jeho nedoprovázené bubenické sólo z roku 1978. 87 minut (sólo bonusy).

380 Kč Na objednávku
     
  Neil Peart: A Work In Progress DVD
 

Jak se nahrávalo album Test for Echo kapely Rush z pohledu bubeníka Neil Pearta a jeho bubenického umění. Anglicky, 3 hodiny a 40 minut.

1 270 Kč Na objednávku
     
  Mike Portnoy: Progressive Drum Concepts DVD
 

Bubeník progresivní metalové kapely Dream Theater vysvětluje sestavu soupravy, svoje fígle na dva kopáky - skladba "Pull Me Under", liché takty -"Voices", "Metropolis", "A Change Of Seasons", groove a frázování -"Surrounded", "Take The Time", improvizované sólo, sólo z "Erotomania". Příklady hraje s basistou Myungem a klávesákem Sherinianem. Booklet s notami, anglicky.

690 Kč Na objednávku
     
  Gregg Bissonette: Musical Drumming In Different Styles 2DVD
 

Bissonette je znám spoluprací s Joe Satriani, Frank Gambale, Toto, Don Henley, D. Lee Roth. Uvidíte 10 skladeb R'n'B, Funk, Heavy Rock, Pop Rock a Afro-Cuban zahraných s výbornými muzikanty, Gregg skladby rozebere a vysvětlí na nich použití rudimentů, zajímavé breaky, Elvin Jones-type Small Swing, Beat Displacement, vložení správných částí do skladby, artikulace, Big Band drumming, naslouchání, dynamiku, a další. Kameru můžete kontrolovat pohybem nad Greggem. Bonusy: noty v PDF, fotogalerie. 260 minut, anglicky.

399 Kč Na objednávku
     
  Big Band Drummer (Ron Spagnardi)
 

Kompletní průvodce bib bandového bubeníka. Frázování, ensemble figure studies, více taktové rytmy, breaky, upbeat fills, sólování, dynamika a 6 skladeb. Spagnardi je prezident a editor Modern Drummer magazine. "Vynikající text, který jde přímo k podstatě bubnování v big bandu." ...Louie Bellson. Noty, 92 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Deep Purple: Greatest Hits (Transcribed Scores)
 

Deep Purple noty. Přesný přepis pro celou kapelu - kytaru, basu, bicí, zpěv a klávesy! Black Night · Child in Time · Highway Star · Lazy · Smoke on the Water · Space Truckin' · Speed King · Strange Kind of Woman · Woman from Tokyo. Noty, tabulatura, 184 stran.

739 Kč Na objednávku
     

nahoru na úplný začátek stránky

Copyright © 2002-2018 Ctirad Oráč Ackermann, Noty-video.cz: noty e-shop zpěvníky DVD