Indický rytmický systém
 

Kniha Indický rytmický systém: Zdroj inspirace západních skladatelů je vlastně učebnice hry na perkuse v indickém stylu. Autor Tomáš Reindl vysvětluje na mnoha ukázkách v notách a pomocí typického způsobu slabikování jak hrát typické indické rytmy. Navíc si ovšem s knihou v ruce můžete mnoho ukázek najít i jako MP3 nahrávky a video ukázky na YouTube! Kniha obsahuje kromě notových zápisů také fotky jak se na perkuse odlišují způsoby úderů prsty. Kniha A5, 124 stran.

Kniha Indický rytmický systém: Zdroj inspirace západních skladatelů

Kniha autora Tomáše Reindla v druhé části také ukazuje, jak indická hudba ovlivnila tvorbu moderních skladatelů Phillip Glass, Miloslav Kabeláč, Olivier Messiaen... 

Kapitoly zahrnují mimo jiné: Indický rytmický systém, indická klasická hudba, severoindický rytmický systém, jihoindický rytmický systém, bubny tabla, rytmické slabiky, struktura tablového sóla, hra s čísly, groove v jihoindické hudbě, indické bicí nástroje, augmentace a diminuce frází, aditivní a reduktivní princip, rytmická modulace, princip skládání frází, princip tempové modulace, inspirace indickými bicími nástroji, princip recitace rytmických slabik nebo číslovek, příklady z vlastní tvorby.

Knihu vydala Akademie múzických umění v Praze. Je to vynikající kniha pro všechny perkusisty a bubeníky, kteří si chtějí rozšířit šíři svého záběru.

Kniha Indický rytmický systém: Zdroj inspirace západních skladatelů Tomáš Reindl

259 Kč Na objednávku
     Copyright © 2002-2018 Ctirad Oráč Ackermann, Noty-video.cz: noty e-shop zpěvníky DVD